Виставка акварелей Олександра Терещенка «Чернігівщина: історія очима художника»

Виставка акварелей Олександра Терещенка «Чернігівщина: історія очима художника»

Музей «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» запрошує відвідати виставку акварелей Олександра Терещенка «Чернігівщина: історія очима художника», яка триває з 20 вересня по 1 жовтня 2018 року.

Олександр Терещенко народився у Новгороді-Сіверському. Закінчив історичний факультет Чернігівського державного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, де упродовж останніх 15 років займається науковою діяльністю.

Зі шкільних років любов до історії Олександр поєднував із любов’ю до образотворчого мистецтва і, як результат, на певному етапі життя обидва захоплення поєдналися. З 2013 року О. Терещенко професійно займається ілюстрацією, насамперед, історичного та військово-історичного профілю.

Основу виставки «Чернігівщина: історія очима художника» складають акварельні роботи художника, на яких зображено церкви та монастирські споруди Чернігова, Седнева та рідного Новгорода-Сіверського.

Історичний та військово-історичного напрямок діяльності художника на виставці представлено двома роботами: «Новгородці на березі Дніпра, в районі Любеча, кінець 1016 р.» та «Бій на Нежатиній ниві 3 жовтня 1078 р.». Перша з них ілюструє епізод протистояння між Ярославом Мудрим та Святополком Окаянним під час їхньої боротьби за київський стіл. Друга представляє авторську інтерпретацію моменту загибелі київського князя Ізяслава Ярославича у битві за право володіти Черніговом.