Володимир Великий – творець Української держави

Володимир Великий – творець Української держави

Володимир Великий

У липні 2015 року виповнилось 1000 років з дня смерті великого київського князя Володимира Святославича (980–1015). Національний заповідник “Софія Київська” для відзначення цієї історичної дати створив виставку “Володимир Великий – творець Української держави”.

Виставка експонуватиметься у приміщенні, на місці якого в давнину існувала так звана “столиця Володимирова”, тобто його стольна (тронна зала), зга­дувана австрійським дипломатом і мандрівником Еріхом Лясотою, який відвідав Київ і Софійський собор в 1594 р. Матеріали виставки демонструють, що період київського правління Володимира став кульмінаційним моментом в історії середньовічної України. Саме за Володимира були закладені підвалини для формування української нації, а Київ набрав статусу осердя української культури та духовності.

Акцентується на заслузі князя Володимира – Хрестителя Русі-України у заснуванні та зведенні найголовнішого духовного, церковно-політичного й культурного осередку Києва та України – київського Софійського собору, визначається його державотворча роль.

В експозиції вперше буде відображено багатовікову традицію прослав­лення князя Володимира в архітектурно-стінописному комплексі Софії Київської та в сучасному образотворчому мистецтві. Наголо­шується, що образ князя Володимира мав особливе державотворче значення у доленосні періоди історії Русі-України – часи митрополита Петра Могили та гетьмана Івана Мазепи, у добу Гетьманщини, що знайшло яскраве відображення в історії, архітектурі та монументальному живописі Софійського собору.

До виставки увійшли експонати з колекції Петра Ющенка, портрет князя Володимира роботи художника Володимира Слєпченка, скульптурні композиції Володимира Філатова та ін.

Значний внесок у створення виставки здійснив відомий  колекціонер матеріалів по історії Києва і письменник Віктор Киркевич, який 2015 р. відзначає свій 70-річний ювілей.

Виставка експонується з 21 липня 2015 року.