Виставка «Золоті Ворота»

Виставка «Золоті Ворота»

З 14 листопада до 12 грудня 2021 року в Музеї “Будинок Митрополита” Національного заповідника “Софія Київська” експонуватиметься виставка робіт учасників дитячого інклюзивного конкурсу малюнку «Золоті Ворота».

Виставка організована у рамках проєкту «ДИВО ДІТИ», метою якого є: соціалізація дітей з особливими потребами та інвалідністю через інклюзивні виставки; подолання власних страхів та ізольованість від суспільства; інтегрування в колектив та взаємодія з однолітками шляхом творчого самовираження.

З 2019 року організаторами проєкту проведено 4 інклюзивні конкурси дитячого малюнку, кожен з яких був присвячений баченню дітьми однієї із знакових пам’яток архітектури Києва: Замку барона Штейнгеля, Будинку з химерами, Контори державного банку (нині Національний банк України) та Золотим воротам.

До проєкту долучились понад 200 дітей, в тому числі й діти з інвалідністю та особливими потребами (синдромом Дауна, синдромом Коффіна-Сіріуса, аутизмом, РАС, з розладами слуху та зору).

У конкурсі «Золоті Ворота» взяли участь 84 дитини, поділені на чотири вікові категорії:

I категорія(3-5 р.) – 14 учасників.

II категорія (6-8 р.) – 19 учасників.

III категорія (9-12 р.) – 35 учасників.

IV категорія (13-16 р.) – 16 учасників.

В складі журі інклюзивного конкурсу малюнку “Золоті Ворота” – громадські діячі, музейники, художники, меценати:

Юрій Вакуленко, голова журі, генеральный директор Національного музею “Київська картинна галерея”, член-кореспондент НАМ України.

Неля Куковальська, генеральний директор Національного заповідника “Софія Київська”.

Олексій Нашивочніков, голова Київської спілки нечуючих художників “Натхнення”, архітектор ТОВ “Урбан дизайн”, співавтор проєктів станцій Київського метрополітену.

Леся Петрівська, уповноважена Київської міської ради з прав осіб із інвалідністю, засновниця ГО “Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови”.

Альберт-Лейзер Фельдман, ізраїльський та український художник, громадський діяч, доктор психології, засновник Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр.

Запрошуємо відвідати виставку та підтримати юних митців!

 

Організатори виставки:

Громадська Організація “Українська Асоціація Художників”

Творчий Центр ARTOS

ДИВО ДІТИ

Національний заповідник “Софія Київська”

 

Місце проведення: м. Київ, вул. Володимирська, 24
Музей “Будинок митрополита” Національного заповідника “Софія Київська”.