У музеї «Свята Софія» відкрилась виставка «Красуня з вежі»

У музеї «Свята Софія» відкрилась виставка «Красуня з вежі»

У музеї «Свята Софія» Національного заповідника «Софія Київська» відкрилась унікальна виставка «Красуня з вежі», присвячена святій великомучениці Варварі.
Кожному з нас знайоме з дитинства ім’я Варвара (Барбара, Барбі та ще десятки його похідних). Його найчастіше пов’язують із казковим образом красуні з вежі – неймовірно вродливої дівчини, яку сховали від чужих очей. Наразі Свята Варвара постає перед відвідувачами в одинадцяти образах з різних регіонів України (ікони XVIII-XIX ст.). Іконописців надихала її краса, яку вони бачили кожен по своєму…
Свята Варвара також надихнула Братів Грімм на написання казки «Рапунцель», яка стала всесвітньовідомою. З того часу минуло 210 років, а понад 100 років тому з’явилася книгу, у якій наші прадідусі та прабабусі вперше українською мовою прочитали історії Рапунцель, Хлопчика-Мізинчика, Білосніжки, Сплячої Красуні, Попелюшки, Бременських музикантів… Ця книга також представлена в експозиції.
На відкритті виставки з першими відвідувачами поспілкувалися доцент кафедри історії факультету соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», д.іст.н. Антоніна Кізлова і заступник директора музею «Духовні скарби України» (м.Київ), к.іст.н. Віталій Ткачук.
Виставка триватиме до 28 лютого 2022 року.
Довідки за телефоном: (044) 278–62–62