Стендова виставка у Софійському соборі «РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙНИ XII-XXI ст.: СВІДЧЕННЯ СВЯТОЇ СОФІЇ»

Стендова виставка у Софійському соборі «РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙНИ XII-XXI ст.: СВІДЧЕННЯ СВЯТОЇ СОФІЇ»

Собор Святої Софії в Києві є унікальним свідком усіх російсько-українських воєн: від далекого XII століття – до сьогодні. Очі Богородиці-Оранти бачили перше «24 лютого» в історії України – пограбування Києва, яке вчинив «перший великорос», князь Андрій Боголюбський, у 1169 році. Численні російсько-українські протистояння відбилися у пам’яті Софійського собору – знайшли відображення у графіті, віддзеркалюються у особливостях монументального живопису. Під склепіннями тисячолітнього храму збереглася уречевлена пам’ять не тільки про першу навалу «великоросів», але й про переможних українських лицарів, які віками йшли у бій проти московитів під знаменами князя Костянтина Івановича Острозького, короля Стефана Баторія, гетьманів Петра Конашевича Сагайдачного, Івана Виговського, Івана Мазепи, Пилипа Орлика…

Свята Софія розповідає й про вимір гасла «Слава Україні!» з точки зору церкви, привідкриє завісу таємниці пророцтва Михайла Грушевського, виголошеного ним перед Богородицею Орантою.

Виставковий проєкт «РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙНИ XII–XXI ст.: СВІДЧЕННЯ СВЯТОЇ СОФІЇ» ознайомить вас унікальними знаннями тисячолітніх стін про всі «24 лютого» в історії України. Його реалізація відбулася завдяки співпраці Національного заповідника «Софія Київська» з бійцями та командуванням 114-ої окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, де служать наші друзі, брати, сестри, батьки. 24 лютого, у перший день битви за Київ (24.02.2022–02.04.2022), вони взяли до рук зброю – і перемогли.

Завітайте!

1. РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙНИ XII-XXI ст.

2. ПЕРШИЙ ВЕЛИКОРОС НА ІСТОРИЧНІЙ СЦЕНІ

3. В ЛІТО 7000-не…

4. ПЛЕКАНЕЦЬ МАРСА-КНЯЗЬ КОСТЯНТИН НЕВГАМОВНИЙ

5. MILITES REGIS STEPHANI 1585

6. МЕЧ СВЯТОГО БЛАГОВІРНОГО ГЕТЬМАНА

7. БОГДАН

8. ЖЕ ПРЕЗ ШАБЛІ МАЄМ ПРАВА!

9. ДОН-КІХОТ ВИМРІЯНОГО ОБРАЗУ

10. CЛАВА УКРАЇНІ!

11. ПРОРОЦТВО ГРУШЕВСЬКОГО

12. ПЕРШИЙ ПРАПОР ЗАМАЯВ