Експозиція Будинку митрополита

Експозиція Будинку митрополита

Експозиція Будинку митрополита
На сьогодні в музеї «Будинок митрополита» сформовано першу і поки що єдину в Україні експозицію, що відтворює інтер’єр митрополичих покоїв XVIII−XIX ст.
 
У первісних приміщеннях відтворені груби, зроблені за зразками тих, що опалювали Будинок митрополита у XVIII ст.

Вони створені майстрами фірми «Гончарі» і розписані ручним способом сюжетами на євангельську і побутову тематику. Приміщення, що відносяться до більш пізнього часу, облаштовані автентичними грубами, які облицьовані кахлями, виготовленими на київському керамічному заводі І. Андржейовського. Кахлі цього підприємства вирізнялися особливою якістю та вишуканістю.

Меблі, килими та інші предмети облаштування, представлені в експозиції, виготовлені переважно у Франції в ХІХ ст. Справжньою прикрасою інтер’єрів є такі оригінальні експонати, як підлоговий годинник (XVIII ст.), бюро-циліндр (сер. ХІХ ст.), камін з червоного мармуру рідкісної породи – гріотт (др. пол. ХІХ ст.). Також експозиція демонструє стародруки старослов’янською та іноземними мовами XVI− XVIII ст. Приміщення органічно доповнюють портрети колишніх мешканців Будинку: київських митрополитів XVIII – початку ХХ ст. з колекції портретів Київської Православної Богословської Академії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
 
 
Розроблено екскурсійний супровід експозиції, який розкриває історико-культурне, архітектурне та мистецьке значення пам’ятки.
 
Отже, відвідувачі музею «Будинок митрополита» вже сьогодні мають можливість ознайомитися з інформацією про життя, діяльність та побут Київських митрополитів XVIII – початку XX ст., більшість з яких були видатними особистостями, та зробили значний внесок у розбудову і розвиток Софійського монастиря, а також усього релігійного життя України.
 
Наразі триває підбір матеріалів та пошук нових експонатів, які доповнять експозицію Будинку митрополита і дозволять відвідувачам глибше познайомитися з духовно-релігійним життям України XVIII – початку XX ст.