«CЕРЦЕ, ЩО ПАЛАЄ» виставка з нагоди канонізації Київського митрополита Рафаїла Заборовського

«CЕРЦЕ, ЩО ПАЛАЄ» виставка з нагоди канонізації Київського митрополита Рафаїла Заборовського

 

23 травня, о 16.00 запрошуємо Вас до Софійського собору на відкриття виставки «Серце, що палає», яка присвячена канонізації Київського митрополита Рафаїла Заборовського.

Ансамбль Києво-Могилянської академії та Катериненський монастир на Подолі, Андріївська церква, комплекс Софійського монастиря… Його внесок у формування «архітектурного обличчя» Києва, яким ми насолоджуємося щодня, безцінний. У романі «Диво» Павло Загребельний назвав його «останнім великим будівничим» Софійського собору.

Київський митрополит Рафаїл Заборовський (1676-1747).

Він спочив понад чверть тисячоліття тому. Майже сотню років його нетлінне тіло було доступним для огляду у підземеллі Софійського собору. Результатом молитовних звернень до митрополита були чудесні зцілення та інші дива.

Донедавна вважалося, що святі останки Рафаїла були знищені за радянської доби — спалені у саду перед славетною Брамою Заборовського, яку прикрашає духовний герб митрополита у вигляді серця, що палає.

Але сталося диво. Минулого року у підземному склепі Софійського собору реставратори та науковці Національного заповідника «Софія Київська» віднайшли череп та кістки митрополита Рафаїла. 28 березня 2023 року рішенням Священного Синоду Православної Церкви України він був проголошений святим.

23 травня, о 16:00 запрошуємо Вас на відкриття виставки «СЕРЦЕ, ЩО ПАЛАЄ», яка присвячена канонізації Київського митрополита Рафаїла Заборовського, на хорах (2-му поверсі) Софійського собору.

У межах виставкового проєкту, організованого у партнерстві з Національним заповідником «Києво-Печерська лавра», будуть представлені справжні реліквії — предмети з гробниці святителя Рафаїла, які з 1936 року зберігаються у фондах Національного заповідника «Софія Київська». Ряд відреставрованих артефактів з гробниці святителя буде представлено вперше.