Зберегти об’єкти Світової спадщини

Зберегти об’єкти Світової спадщини

Команда Національного заповідника «Софія Київська» із занепокоєнням спостерігала за великою кількістю пожеж, які протягом серпня 2021 року спіткали Грецію та інші країни Південної Європи та Середземномор’я. Висловлюємо співчуття мешканцям постраждалих від вогню районів, а також глибоку пошану пожежним, які рятують людські життя та історичні місця, зокрема об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Археологічні пам’ятки Олімпії».

Щороку дедалі більше унікальних місць культурної спадщини піддаються загрозі внаслідок кліматичних змін. Під час 44-ї розширеної сесії (Фучжоу/онлайн, 16–31 липня 2021 р.) Комітет Світової спадщини ЮНЕСКО розглянув вплив пожеж на об’єкти Світової спадщини та закликав держав-учасниць інтегрувати заходи з пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації у політику готовності до ризиків та плани дій з метою захисту визначної універсальної цінності всіх об’єктів Світової спадщини.

Нагадаємо, що 16 вересня 2020 року у Софійському соборі та прилеглих монастирських спорудах було встановлено систему BioDry для природного відновлення належного рівня вологості фундаменту та стін. Дане обладнання допомагає усувати проблему утворення надмірної вологи й відновлює мікроклімат.

Руїни Олімпійського стадіону. «Археологічні пам’ятки Олімпії», Греція

 

Наталія Тимошенко

сектор міжнародного співробітництва