Зі святом Святої Трійці, П’ятидесятниці, Зішестя Святого Духа на апостолів!

Зі святом Святої Трійці, П’ятидесятниці, Зішестя Святого Духа на апостолів!

У 2020 році  свято Святої Трійці припало на 7 червня. Чому це свято має три назви?

На п’ятдесятий день (П’ятидесятниця) після Воскресіння Ісуса Христа, дванадцять учнів Спасителя і Богоматір зібралися разом у Сіонській світлиці, де на них від Бога Батька,  від Ісуса Христа – Бога Сина та Бога Святого Духа (Свята Трійця) спустилися вогняні струмені святої благодаті. Тобто відбулось сходження Святого Духа на апостолів.

Учні Христа чудодійно дістали знання різних мов народів, що населяють планету, аби на цих мовах розповсюджувати вчення свого Вчителя. Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої вселенської (кафолічної) апостольської Церкви, від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті.

Ця чудодійна подія знайшла широке втілення у християнському живописному й скульптурному мистецтві. Один з найвидатніших, якщо не найкращих творів на цю тему належить пензлю великого Михайла Врубеля. Вже більше 100 років ця могутня композиція вражає відвідувачів Кирилівської церкви Києва. Твір, що займає величезне склепіння хорів, написаний майстром на єдиному пориві, на вибуховому творчому диханні. Тут з’єднано оригінальне технічне виконання, новаторське колористичне рішення, могутня психологія образів, написаних з відомих представників київської інтелектуальної еліти…

Впевнена, небайдужій споглядач цієї грандіозної мистецької поеми побачить і віднайде у ній ще багато чого досі невідомого, не поміченого, загадкового…

Карантин добігає кінця, незабаром відкриються двері Кирилівської церкви і ви зможете на власні очі побачити цей шедевр Врубеля!

Автор — Ірина Марголіна.