Запрошуємо на виставку живопису та скульптури «Жінка поза часом»

Запрошуємо на виставку живопису та скульптури «Жінка поза часом»

5 березня 2020 року у виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» відкривається виставка живопису Олени Кучерук та скульптури Влада Волосенка.

Темою, яка об’єднала двох авторів, є репрезентація жінки, жіночності як певного позачасового естетичного ідеалу.

Для скульптора Влада Волосенка формами втілення цього ідеалу є різноманітні варіації мотиву оголеної фігури/напівфігури. У його роботах можна помітити ремінісценції неолітичної, архаїчної чи класичної пластики, Арпа, Архипенка чи Бранкусі. Усі ці різночасові бачення жінки злиті в єдиний образ-метафору вічної жіночності.

Олена Кучерук, як малярка, оперує прийомами експресіонізму та живописної абстракції. Саме вони, їхня пластичність і фактурність, на думку художниці, здатні виразити мінливість, непередбачуваність жінки.

Обоє авторів отримали академічну підготовку в Київському художньому інституті (тепер Академія образотворчого мистецтва і архітектури) і почали самостійну мистецьку кар’єру на початку 1990-х, коли в українському мистецтві були відкинуті будь-які сюжетно-формальні обмеження радянського часу.

Влад Волосенко майже 20 років жив і працював у Північній Америці, його скульптури встановлені у багатьох готелях та житлових комплексах Канади, ОАЕ, США. Волосенко є учасником українських і міжнародних скульптурних симпозіумів, його твори зберігаються у приватних збірках України, Канади, США.

Живопис Олени Кучерук експонувався в галереях Лос-Анжелеса, Шанхая, Версаля, на багатьох всеукраїнських виставках. Її картини зберігаються в приватних колекціях України, Канади, Франції, США, Китаю.

Виставка триватиме до 12 квітня 2020 року.