Запрошуємо на лекцію у Андріївській церкві
Запрошуємо на лекцію у Андріївській церкві
Реставраційні роботи, що тривають в інтер’єрах Андріївської церкви, спорудженої згідно із кресленнями великого італійця Франческо Бартоломео Растреллі у сер. XVIII ст., відкривають для науки первісні рішення архітектора, які століттями були приховані під нашаруваннями ремонтних робіт «домузейного» періоду історії Андріївської церкви.
На лекції «У пошуках Растреллі», що відбудеться 28 вересня о 16.00 у лекційній кімнаті музею «Андріївська церква», ви зможете першими дізнатися про:
— приховані колористичні рішення Растреллі в інтер’єрах, які розкривають реставратори;
— обставини, що призвели до зміни первісного місцерозташування третини образів у іконостасі храму у сер. XX ст. і шляхи виправлення цієї помилки;
— утрачені елементи зведених за проектом Растреллі іконостасу та проповідницької кафедри, які найближчим часом повернуться на свої місця;
— історію знищення «царського місця» (трону) в храмі та потенційні можливості історичних джерел для реконструкції його зовнішнього вигляду;
— «лист» з сер. XVIII ст. — загадковий напис часів освячення храму, що явив себе реставраторам після зняття мідного окладу 1899 р., який покриває престол храму.
Вартість: 40 грн. (квитки в касі музею).
Реєстрація та довідка за телефонами: (044) 278 12 21, (044) 278 58 61, (097) 015 13 62.