Запрошуємо долучитись до лекції-бесіди «Діалог про Гору нагорі»!

Запрошуємо долучитись до лекції-бесіди «Діалог про Гору нагорі»!

Шановні друзі, запрошуємо вас на перший захід у рамках цьогорічного лекторію музею «Андріївська церква», який пройде 31 січня 2020 році о 17.00 у форматі лекції-бесіди. Тема для обговорення доволі несподівана та інтригуюча — пророк Вернигора vs Андріївська гора.

Учасники лекції-бесіди:

  • Вадим Шевчук (відомий як лірник Ярема) — художник-реставратор, братчик Київського кобзарського цеху;
  • Ігор Нетудихаткін — канд. іст. наук, завідувач сектору «Музей «Андріївська церква» Національного заповідника «Софія Київська»;
  • … а також усі відвідувачі, які забажають долучитися до обговорення!

Із храмом Первозванного апостола пов’язана найвідоміша київська апокаліптична легенда — про джерело в надрах священної Гори, яке загрожує існуванню всього світу… Пророк Вернигора — легендарний козацький кобзар XVIII ст., могилу якого змила страшна Повінь і який з часом став одним з найвідоміших польсько-українських національних міфів…

Про паралелі двох легенд, генезу їх творення, символіку Гори та Повені в світлі есхатологічних поглядів українського та польського народів поговоримо не у лекційній кімнаті музею, а «нагорі» —  у самій Андріївській церкві!

Лекція-бесіда пройде під акомпанемент козацької ліри (подібної до тієї, на якій колись грав сам пророк Вернигора). Музичні твори XVI-XVIII ст. виконає лірник Ярема.

Вартість: 40 грн. (квитки в касі музею).

Реєстрація та довідка за телефонами: (044) 278 12 21, (044) 278 58 61.