ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ МУЗЕЇВ!

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ МУЗЕЇВ!

Кожного року Міжнародна рада музеїв робить це свято тематичним, обираючи основну тему для привернення уваги суспільства. Цьогорічні карантинні заходи змусили працювати музеї дистанційно і свято відзначати у такому ж форматі! Тому тема Міжнародного дня музеїв — 2020, що має назву «Музеї за рівність: різноманітність та інклюзія», зосереджена на мережевій діяльності та її інклюзивній частині.

Що ж показали обставини, у яких опинилась світова музейна спільнота?! Вважаємо, що вони розвінчали стереотип статичного музею та довели, що музеї можуть презентувати себе у різний спосіб, а головне — доступно для кожного, незалежно від етнічної приналежності, соціально-економічного походження, фізичних можливостей, релігійних переконань… Працівники музеїв вигадували (і продовжують вигадувати!) найрізноманітніші способи віртуального спілкування зі своїми відвідувачами. Звичайно, багато роботи ще попереду, але старт був досить вдалим!

Тому з нагоди свята колектив Національного заповідника «Софія Київська» щиро вітає колег-музейників! Дякуємо вам, що за будь-яких обставин ви не падаєте духом, а залишаєтесь віддані своїй справі, проявляєте креативність та творчість. Завдяки вашому професіоналізму музейна справа процвітає! Бажаємо вам натхнення на кожен робочий день, підтримки з боку влади, щирих відвідувачів. Будьте здорові!