Виставку мистецьких робіт – «Героїчний пейзаж» відкрито у виставкових залах «Хлібні»

Виставку мистецьких робіт – «Героїчний пейзаж» відкрито у виставкових залах «Хлібні»

Виставку мистецьких робіт з фондової колекції Національного заповідника «Софія Київська» – «Героїчний пейзаж» відкрито у виставкових залах «Хлібні». Запрошуємо відвідувачів ознайомитися з експозицією, у якій представлено твори за період 1910—2015 р.р.
Героїчний пейзаж, родоначальником якого є французький живописець Нікола Пуссен (1594-1665), передає грандіозність світобудови, а природа постає на полотнах величною і непідвладною нікому. Символічно, що відкриття виставки збігається у часі з роковинами повномасштабного вторгнення росії в Україну. Тому, незважаючи на мирні сюжети (краєвиди, міські панорами, київські або кримські архітектурні пам’ятки тощо), твори українських художників, графіків, архітекторів набули сьогодні особливого, героїчного змісту. Унікальні авторські техніки різняться за манерою, особливостями виконання, імпровізацією і творчим задумом, та всі вони гармонійно поєднуються у створенні яскравих, драматичних, героїчних сторінок українського буття.
Суголосними подіям сьогодення можна вважати творчі цикли «Мир проти безумства війн», «Київ – місто-герой», «Ця земля наша. Бережіть її», які митці створювали в попередні десятиліття. Геннадій Польовий і Галина Гаркавенко, Олексій Фіщенко та Іван Батечко, Юрій Химич і Ядвіга Мацієвська вписали яскраві сторінки в образотворчий літопис Києва. У їхніх роботах архітектурні пам’ятки Софія Київська, Кирилівська церква та Києво-Печерська Лавра постають величними і непереможними. До слова, своєрідний переможний підтекст отримала і робота Ярослава Шаповала «Вулиця Мокра»: цими днями експертна група з перейменування повернула столичній вулиці її історичну назву.