Виставкова програма фестивалю «Княжа родина / Regio genus»

Виставкова програма фестивалю «Княжа родина / Regio genus»

Спеціально до другого культурно-мистецького фестивалю для всієї родини — «Княжа родина/ Regio genus» (7 – 9 вересня) Національний заповідник «Софія Київська» підготував нову виставкову програму.

Виставка «Переможний дзвін» (виставкові зали «Хлібні») познайомить глядачів із серією картин, присвячених ключовим етапам історії Руси-України. Автор картин — відомий український художник Григорій Синиця (1908 – 1996), учень бойчукістів і наставник монументалістів-шестидесятників Алли Горської, Галини Зубченко, Віктора Зарецького.

Серія пленерних робіт Володимира Гуріна, який є членом Національної спілки художників України, викладачем Державної художньої середньої школи імені Тараса Шевченка, буде представлена на виставці «Києве мій!» у виставкових залах «Хлібні». У етюдах Володимир Гурін зображає куточки, фрагменти старого Києва, не спотворені сучасними новобудовами. Також Володимир Гурін проведе кілька майстер-класів для учасників традиційного «Софійського пленеру», який відбудеться 8 – 9 вересня на території заповідника.

Фотовиставка «Люди землі Інгігерд» (виставкові зали «Хлібні»), підготована на основі матеріалів музею історії Швеції, познайомить із матеріальною культурою людей батьківщини Інгігерд — дружини Ярослава Мудрого та дочки шведського короля Улофа Шетконунга. Також в експозиції буде представлено археологічні знахідки з варязького поселення поблизу Чернігова (Шестовицький комплекс) та давньоруських городищ з фондів Археологічного музею КНУ ім. Тараса Шевченка.

А от виставка «12 київських князівен» у «Брамі Заборовського» познайомить відвідувачів із оригінальними ескізами для поштових марок «Київські князівни на престолах Європи», автором дизайну яких є київський художник Василь Василенко.

Квитки на фестиваль можна придбати у касах Національного заповідника «Софія Київська», зокрема у касах «Софійського музею», музею «Андріївська церква», музею «Золоті ворота». Вартість фестивального квитка для дорослих 50 гривень, для дітей, студентів та пенсіонерів — 30 гривень. Квиток на фестиваль дозволяє оглянути експозиції у «Будинку митрополита», «Брамі Заборовського», «Хлібні», «Трапезній», прослухати лекції та екскурсії, взяти участь у музично-розважальних заходах та майстер-класах заповідника. Вхід на дзвіницю та до Софійського собору здійснюється за окремим квитком.