Виставка живопису, графіки та кераміки з фондів заповідника

Виставка живопису, графіки та кераміки з фондів заповідника

На відзначення 85-річчя створення Національного заповідника «Софія Київська» у залах Хлібні відкрито виставку живопису, графіки та кераміки з фондосховища Заповідника.

Фондова збірка Заповідника почала формуватися одразу після його створення. Однак якою саме була ця колекція у перші роки її формування сказати важко — фондові облікові книги пропали у вирі Другої світової війни. З певністю можна припустити, що до 1941 року колекція складалась з археологічних артефактів, знайдених під час розкопок на території Софії Київської, фресок та мозаїк, демонтованих з Михайлівського собору та обмірних креслень. Саме ці предмети були повернуті Заповіднику в 1947-50 рр. радянською комісією з розподілу музейних цінностей, вивезених до Німеччини.

Після Другої світової війни фондова збірка Софії Київської продовжувала поповнюватися археологічними знахідками, архітектурно-реставраційними матеріалами. Водночас почалося комплектування її копіями монументального живопису, архітектурною керамікою, архітектурним пейзажем українських художників другої половини ХХ ст. Окрему фондову групу утворили креслення і перспективи українських архітекторів 1920-1960-х років, матеріали архітектурних конкурсів на проектування Урядового центру, Хрещатика, Тріумфальної арки та ін.

Отже, за вісім з половиною десятиліть науковцям Заповідника вдалося сформувати кілька унікальних цілісних тематичних колекцій, яких не має жоден інший музей України.

Виставка знайомить глядачів із «вибраними» речами з цих колекцій і водночас є даниною пам’яті всіх тих, хто докладав зусиль до їх формування.

Виставка триватиме до 30 листопада 2019 року.