Виставка творів учасників Софійського пленеру-2022

Виставка творів учасників Софійського пленеру-2022

12 листопада у залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» відкриється виставка творів учасників Софійського пленеру-2022 .
Софійський пленер було започатковано ще у 2014 році, щоб зберегти велику традицію малювання з натури в цілому й архітектурних пам’яток зокрема.
Останні роки цей мистецький захід став майданчиком для нових знайомств, обміну досвідом і спілкування митців-натурників.
Цьогорічний пленер проходив в умовах воєнного стану. Багато постійних учасників та учасниць попередніх пленерів опинилися за межами України. З міркувань безпеки відмовилися від запрошення учнів дитячих мистецьких шкіл і студій.
Пленерні сесії переривалися сигналами повітряної тривоги, і
художники, перечікуючи загрозу, чекали відбою, щоб малювати далі…
Підсумкова виставка зібрала твори 25 художників. Серед них і члени неформального творчого об’єднання «Київські пленери», які протягом літньо-осіннього сезону працювали в різних мальовничих куточках столиці, зокрема й на території Національного заповідника «Софія Київська».
У час, коли ворог вбиває українців, нищить національне культурне надбання, малювання і популяризація українських архітектурних і природних пам’яток стає формою духовно-емоційного спротиву митців. Завітайте на виставку, аби доєднатися до боротьби на культурному фронті, запрошуємо!