Виставка сучасної ікони “Заступниця”

Виставка сучасної ікони “Заступниця”

28 грудня у Південній вежі Софійського собору відкривається виставка сучасної ікони “Заступниця”, присвячена тисячоліттю оздоблення Софійського храму.  В експозиції будуть представлені Богородичні ікони, створені засновниками іконописної майстерні “Алімпій” (м. Львів) – Мариною Комарницькою, Юрієм Вербовським та Андрієм Комарницьким.

 Божа Мати вважалася головною захисницею України в її багатовіковій боротьбі за самовизначення і незалежність. Символічно, що виставка проходитиме в соборі Святої Софії, де знаходиться монументальний мозаїчний образ Богоматері Оранти, який у народі отримав назву Нерушимої Стіни.

Софійський Собор як центральна святиня княжої Русі-України був і залишається одним з найважливіших осередків ретрансляції кращих досягнень візантійської сакральної традиції на давньоукраїнській основі. Мистецька стилістика мозаїк і фресок храму Святої Софії стала конститутивним началом для формування київської школи іконопису. На цю стилістику у своїй творчості орієнтуються і члени іконописної майстерні «Алімпій».

У доробку Юрія Вербовського, Марини та Андрія Комарницьких розписи та іконостаси для багатьох храмів Львівщини і України. Їхні ікони експонувалися у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові  (2010 р.) та духовно-культурному центрі «Архистратиг» (Львів, 2016 р.).