Виставка «Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст.»

Виставка «Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст.»

Софійський собору здавна був центром Київської митрополії, саме тому в його стінах, окрім широко відомої бібліотеки, знаходився величезний архів, де зосереджувались грамоти патріархів, королів, гетьманські універсали, митрополиче листування тощо. І хоча протягом століть багато чого було втрачено, крізь призму збереженої частини архівних матеріалів та софійської бібліотеки можна поглянути на історію Київської митрополії у XVІ-XVIII ст.

На початку травня цього року у музеї «Будинок митрополита» експонувалась повернута з Німеччини унікальна настільна грамота 1708 р. царя Петра І на зведення в сан митрополита Йоасафа Кроковського (1708-1718), яка була вивезена з України під час Другої світової війни. Зважаючи на зацікавлення відвідувачів цією грамотою, Національний заповідник «Софія Київська» та Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського в рамках Міжнародної наукової конференції «Софійські читання» вирішили представити широкому загалу низку надзвичайно цінних раритетів, що зберігаються в Інституті рукопису НБУВ, але походять з архіву та бібліотеки Святої Софії — королівські привілеї, царські та патріарші грамоти, рукописи та стародруки. Представлені на виставці пам’ятки є оригіналами, тож не упустіть нагоду побачити цікаві історичні документи XVI-XVIII ст.

Виставка «Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст.» діятиме у Софійському соборі з 18 вересня по 9 жовтня 2019 року.