Виставка «Іван Батечко. Графіка та живопис»
Виставка «Іван Батечко. Графіка та живопис»
7 квітня 2016 року у виставкових залах музею «Будинок митрополита» відбулося відкриття виставки «Іван Батечко. Графіка та живопис».
Цього року виповнюється 90 років з дня народження – видатного представника київської школи графіки другої половини ХХ століття, члена Спілки художників України та викладача Івана Батечка (1926 – 1981).
З 1969 р. І. Батечко почав працювати в Державному архітектурно-історичному заповіднику «Софійський музей». За його участі була оформлена низка видань, пов’язаних із пам’ятками заповідника, які мають інформаційну та художню цінність. В фондах Національного заповідника «Софія Київська» представлені естампи до цих видань, а також ксилографічні дошки, передані на зберігання його родиною. Авторські дошки, експоновані поряд із друкованими відбитками, є родзинкою виставки.
Цьогорічна виставка до ювілею Івана Батечка – його перша персональна виставка за останні двадцять років. На ній простежені етапи творчості, відображені здобутки художника у різних техніках станкового живопису та графіки. Оскільки тринадцять років І. Батечко працював у Софійському заповіднику, переважна кількість його робіт присвячена пам’яткам Софії, які художник інтерпретував по-різному в залежності від поставлених живописних завдань.
На виставці експоновано близько 40 живописних та графічних творів з фондової збірки НЗ «Софія Київська» (естампи із серії «Софія Київська», оригінальні кольорові ліногравюри, олійний живопис та акварелі з серій: «Пам’ятники Києва», «Шляхами Тараса», «Пам’ятки архітектури XVII-XVIII століть», «Художні пам’ятки Києва», «Фортеця в Судаку» та інші). Оригінали екслібрисів, надані Київським клубом любителів літератури та мистецтва «Екслібрис», представлять І. Батечка як тонкого майстра графічної мініатюри. З доробком художника в галузі прикладної графіки відвідувачів знайомлять оформлені художником книги, афіші, поштівки, тощо.
Поціновувачі українського мистецтва знають Івана Батечка переважно як художника-графіка, що працював у ксилографії та ліногравюрі, та зовсім мало – як живописця. Експонований живопис привертає увагу до цієї сторінки його творчості. Твори, виконані у живописних техніках розкривають І. Батечка як чудового колориста та майстра міських краєвидів.
Отже, експозиція достатньо повно відображує творчий доробок художника.
Виставка експонуватиметься до 30 травня 2016 року.