Виставка художнього проєкту «Тіні предків. Я буду!»

Виставка художнього проєкту «Тіні предків. Я буду!»

Фінальна виставка масштабного художнього проєкту Олександри Федорук «Тіні предків. Я буду!» відкрилася вчора в приміщенні Хлібні Національного заповідника «Софія Київська». В експозиції представлено картини та художні фотороботи авторки проєкту – мисткині, художниці та реставраторки Софії Київської Олександри Федорук.

Мета проекту – привернути увагу суспільства до проблем збереження в Україні історичних будівель.

Картини із серії «Тіні» – це понад п’ятдесят жіночих портретів, збірних образів української жінки всіх часів. Роботи виконано в авторській техніці, що поєднує одночасно декілька видів графіки.

У другій частині проєкту «Я буду!» для експонування картин було задіяно дев’ять історичних локацій – у покинутих та занедбаних замках та палацах України. На цьому етапі створено художні фотографії, що яскраво доводять необхідність збереження та відновлення історичної архітектури. Водночас зі своїми роботами в кадрі з’являється сама мисткиня, уособлюючи зв`язок між минулим і сьогоденням, між сучасною жінкою та її предками.

«Про цю виставку ми мріяли давно, більше року. Пандемії, локдауни, закриття музеїв ставали на заваді… І ось, ми це зробили! Зараз ми з вами можемо насолоджуватись роботами Олександри», – зазначила  генеральний директор Заповідника Неля Куковальська.

Художниця висловила слова подяки Нелі Куковальській за всебічну підтримку проекту і високу оцінку її робіт та подарувала Софії Київській авторську картину із зображенням Анни Порфірородної – дружини Володимира Великого.

У межах проєкту “Тіні предків. Я буду!” заплановані авторські екскурсії, музичні заходи, творчі активності, перформанси та лекції.