Відкриття виставки «Каліграфічні експерименти сестер Лопухіних»

Відкриття виставки «Каліграфічні експерименти сестер Лопухіних»

17 травня 2019 року о 17.00 у Брамі Заборовського Національного заповідника «Софія Київська» відбудьтеся відкриття виставки «Каліграфічні експерименти сестер Лопухіних».
«Каліграфічні експерименти сестер Лопухіних» — це перша персональна виставка робіт сестер Вікторії і Віталіни Лопухіних, що відображає сучасний погляд на історичні почерки, підкреслюючи, наскільки вишуканим і модерним може бути рукописне письмо.
За концепцією виставка буде поділена на два зали.
Основна ідея першого залу — показати різноманітні техніки каліграфії. Літери в техніці «мозаїка» — експериментальні проекти, що по-сучасному переосмислюють історичну спадщину (зокрема, мозаїки Софійського собору).
Другий зал розповість про спадщину українських художників ХХ століття, основоположників українського графічного дизайну, орнаменти і графіка букв яких витікає з графіки історичних староукраїнських книг (рукописних і друкованих), а також української геральдичної традиції.
Сестри Лопухіни не лише активні учасниці українських і закордонних виставок та фестивалів, а й займаються проведенням майстер-класів в Україні та Польщі, викладають авторські курси каліграфії як офлайн, так і онлайн, займаються розписом стін та оформленням просторів для фестивалів, також роботи сестер публікувались в закордонних книгах та журналах Hand to Type (Німеччина), The complete guide to hand lettering (США), «Sandu Publishing» (Китай).
І це лише загальний опис діяльності сестер Вікторії і Віталіни Лопухіних. Тож не пропустіть унікальної можливості побачити роботи таких талановитих майстрів. До речі, протягом виставки сестри проведуть ряд майстер-класів для дорослих і дітей, а також відкриті для спілкування з відвідувачами виставки.

Ознайомитися із роботами майстринь можна на їх власній майстерні каліграфії і графічного дизайну vikavita.com .

Виставка триватиме до 16 червня 2019 року.