Відкриття арт-проекту «Найголовнішого очима не побачиш…»

Відкриття арт-проекту «Найголовнішого очима не побачиш…»

 

22 березня у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбулося урочисте відкриття благодійного арт-проекту «Найголовнішого очима не побачиш…». Впродовж 10 днів – з 22 по 31 березня біля тисячолітньої святині в серці України, будуть проводити мистецькі заходи, щоб допомогти дітям, хворим на рак. Арт-проект об’єднав експозицію картин, створених онкохворими дітьми під час занять арт-терапією (22-31 березня), «тихий» аукціон (23-29 березня) та концерти класичної музики (22 та 30 березня).

 «Найголовнішого очима не побачиш. Зірке одне лише серце». Ці слова з геніального зворушливого твору Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Кращої назви для цього проекту й не уявити! – вітаючи гостей, підкреслила заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Кіра Петрачек. – Подія, яка відбувається сьогодні, доводить, що покликання кожної людини – безкорислива любов до тих, кому вона потрібна. Життя дається, для того, щоб прожити його серед інших, і прожити не марно. Малеча зі страшним недугом потребує особливої уваги і допомоги з боку суспільства. Хворі діти між крапельницями та сеансами хіміотерапії не повинні розгубити свої мрії і таланти. Не мають забувати про те, що вони діти. Повертаючись до казки «Маленький принц», бажаю, аби світ, у якому ми живемо, не перетворився на безводну пустелю, спустошену війною, руйнуваннями, людською черствістю та егоїзмом, в якій людина помирає від духовної спраги».

Мета організаторів – закупити реактиви для відділу дитячої онкогематології Київської обласної клінічної лікарні та привернути увагу до внутрішнього світу дітей, які завдяки заняттям арт-терапією мріють, налаштовуються на одужання і знаходять додаткові сили для перемоги страшного діагнозу.

«Хлопці та дівчата, які проходять курс хіміотерапії, практично не мають імунітету, – говорить куратор проекту, віце-президент Lions Club Kiev Ecology Тетяна Васильєва. –  Тому будь-яка інфекція, потрапляючи до їх організму, може коштувати життя – рахунок іде на години! Аби постійно контролювати стан здоров’я малечі доводиться робити безліч аналізів. Саме реактиви дають змогу вчасно діагностувати наявність вірусу чи бактерії.  Вартість необхідних реактивів для гематологічного аналізатора – біля 190 тисяч гривень на рік».

На урочистому відкритті презентували виставку дитячих робіт, створених під час занять арт-терапією пацієнтами Дитячого відділення онкології Київської обласної клінічної лікарні та картини відомих художників, виставлені на благодійний аукціон.

Поряд із роботами художників представили фотопроект фотографа Олега Гарасимця «TheRoom» – серію світлин про особливу кімнату у відділенні дитячої онкогематології Київської обласної клінічної лікарні. Кімнату, де лікуються барвами і малюванням.

Про зцілення творчістю відома художниця, арт-терапевт Катерина Сапожкова розповіла: «Моє завдання – допомогти дитині виплеснути за допомогою малювання ті емоції, які вона не може висловити словами. Налагодити зв’язок із зовнішнім світом, не “закриватися” в хворобі.  Ми не малюємо класичні натюрморти і не вивчаємо основи малюнка. Ми фантазуємо. У нас на заняттях можна все: малювати летючих риб, тварин неймовірних кольорів і невідомі науці міста, де будинки розмовляють один з одним. З усієї цієї нісенітниці і сміху (заняття у нас дуже веселі) виходить неймовірна краса».

На заході були присутні меценати, представники міської та державної влади, дипломатичного корпусу, міжнародних благодійних організацій, відомі кіноактори, ведучі та музиканти.

 

***

 

Благодійний арт-проект об’єднав наступні заходи:

 

 22-31 березня – «Найголовнішого очима не побачиш» – виставка картин, створених онкохворими дітьми під час занять арт-терапією. Експозиція працює з 22 по 31 березня у музеї “Будинок Митрополита” Національного заповідника “Софія Київська”. Відвідувачам відкриють двері до внутрішнього світу маленьких героїв. Покажуть, як відчувають світ діти, на долю яких випали непосильні випробування, чого прагнуть маленькі серця у найважчі хвилини життя і як сильно вони вірять у дива.

23-29 березня – Благодійний «тихий» аукціон живопису. Картини для проекту надали відомі українські художники: https://facebook.com/auctionsofia2018

30 березня, 18.30 – Благодійний концерт класичної музики “Зірке одне лиш серце” у галереї «Хлібня» Національного заповідника “Софія Київська”.

Відкриття арт-проекту «Найголовнішого очима не побачиш…» Відкриття арт-проекту «Найголовнішого очима не побачиш…» Відкриття арт-проекту «Найголовнішого очима не побачиш…» Відкриття арт-проекту «Найголовнішого очима не побачиш…» Відкриття арт-проекту «Найголовнішого очима не побачиш…»