Відійшов у вічність Гліб Юрійович Івакін

Відійшов у вічність Гліб Юрійович Івакін

 

Відійшов у вічність Гліб Юрійович Івакін (1947 – 2018) — видатний український археолог, доктор історичних наук, член-кореспондент Національної Академії Наук України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заступник директора Інституту археології НАН України.

Гліб Юрійович багато років очолював Київську архітектурно-археологічну експедицію. З його ім’ям пов’язані найзначніші у новому столітті розкопки залишків монументальних споруд стародавнього Києва: церкви Успіння Пресв. Богородиці «Пирогощої» на Подолі, Михайлівського «Золотоверхого» собору та Десятинної церкви у Старому місті, Успенського собору Києво-Печерської лаври та багатьох інших.

Значна частка життя Г. Ю. Івакіна була пов’язана також з Софією Київською. Саме звідси, з посади співробітника музею Софійського собору, Гліб Юрійович розпочав свій шлях до науки. За його керівництвом у 2013 та 2014 роках спільною експедицією Інституту археології НАН України та Національного заповідника  «Софія Київська» було здійснено масштабні розкопки ймовірних залишків літописної Ірининської церкви ХІ ст. на території колишнього Митрополичого саду. Зрештою, Г. Ю. Івакін багато років був членом Вченої Ради заповідника.

Він назавжди залишиться у пам’яті людей як неперевершений фахівець та надзвичайно розумна і чуйна людина.

Колектив Національного заповідника «Софія Київська» сумує з приводу цієї непоправної втрати і висловлює глибокі співчуття родині та усім близьким Гліба Юрійовича Івакіна.

Світла та вічна йому пам’ять!