Відгомін веселих різдвяних свят у «Софії Київськії»

Відгомін веселих різдвяних свят у «Софії Київськії»

Відшуміли веселі різдвяні свята з колядками й розвагами, солодкою кутею й запашним глинтвейном. Згасли вогники київських ялинок й зникли пахощі ялин та сосен, але ще свіжі  враження у поєднанні з фантастичними емоціями у відвідувачів святкової програми Софії Київської.

Цьогоріч вона була дуже різноманітною та насиченою: екскурсії й лекції, майстер-класи й квести, концерти й вистави. Розпочала різдвяну програму у День святого Миколая виставка «Святкуємо разом» у музеї «Будинок митрополита». На виставці було представлено ілюстрації відомої художниці Богдани Бондар до книжки письменниці й психологині Катерини Єгорушкіної «Різдво і мої дванадцять бабусь» (видавництво «Портал»).

Художниця й авторка створили унікальну книжку-свято, яка знайомить з традиціями святкування Різдва у різних країнах, але у середовищі української діаспори. Теплі й затишні ілюстрації Богдани Бондар відтворюють сцени святкування Різдва у Польщі, Мексиці, Австралії, Німеччині, Ефіопії, Віфлеємі, демонструючи нам особливості святкування найбільшого свята людства. Майстер-класи з живопису, які проводила художниця, навчаючи відвідувачів різним технікам живопису, мали неабиякий успіх.

Музей «Андріївська церква» запропонув відвідувачам зануритися у святкову атмосферу епохи бароко ХVІІІ ст. на освітньо-пізнавальній програмі «Світ Бароко». Споглядання шедевру Бартоломео Растреллі, цікаві й складні завдання та отримані знання про пам’ятку сповнювали серця відвідувачів натхненням.

Музей «Кирилівська церква» запросив на освітньо- пізнавальну програму «Від Різдва до Богоявлення!». Відвідувачі дізналися про особливості стародавньої церкви на прикладі монументальних розписів Кирилівської церкви, познайомилися з зимовими християнськими святами та національними традиціями їх святкування.

Незвичайну освітньо-пізнавальну програму «Історія фарфорової чашки» провели у музеї «Будинок митрополита». Учасники програми прослухали захоплюючу історію виникнення і поширення фарфору в Європі та Україні; роздивилися цікаві зразки європейського фарфору, які представлені в експозиції музею. В інтер’єрі старовинної буфетної учасники власноруч розписали чашку, яку забрали з собою на згадку про Різдво у Софії.

У музеї «Будинок митрополита» відбувся й освітньо-пізнавальний квест «Таємниці палацу митрополитів». Учасники пройшли шляхом, яким потрапляли до свого будинку київські митрополити; дізналися, як вони жили і чим займалися, побували у тих кімнатах, де зазвичай не бувають відвідувачі, та відшукали ключ XVIII cт., яким відкривали дім його господарі — київські митрополити.

Традиційна музейна програма «Зима прийшла — свята привела» від Брами Заборовського проходить виключно у зимовий період і присвячена календарним святам зимового циклу. На яке свято «водили козу», хто така Маланка? Яка різниця між колядками, щедрівками та засівалками? Чому на Варвари готували «пірхуни», а на Андрія — «балабухи»? Про все дізналися та ще й намалювалися! На занятті з малярства на склі малювали святого Миколая, ангелів, персонажів різдвяного вертепу.

Святкові листівки й ялинкові прикраси також робили у Брамі Заборовського — у друкарні Маріанни Маслової на справжньому ручному пресі. Учасники вперше спробували себе у ролі художників-графіків й створили власні твори.

Софія Київська дякує своїм відвідувачам за радість й тепло  спільного святкування Різдва й Нового року! Попереду  останнє свято Різдвяного циклу — Стрітення (15 лютого), одне з найважливіших християнських свят. Закоханні святкуватимуть День святого Валентина. Запрошуємо Вас зустріти ці свята з Софією Київською!

Відділ культурно-освітньої та експозиційної роботи

Музей «Будинок Митрополита»