В Осло відбувся захід, присвячений королеві Норвегії Єлизаветі Ярославні

В Осло відбувся захід, присвячений королеві Норвегії Єлизаветі Ярославні

29 листопада 2022 року, в стінах Літературного будинку Litteraturhuset в місті Осло (Норвегія) відбувся захід, присвячений доньці Великого київського князя Ярослава Мудрого, королеві Норвегії Єлизаветі Ярославні.
Захід був організований Українською громадою в Норвегії Den ukrainske forening i Norge за підтримки Stiftelsen Fritt Ord у співпраці з Middelalder Oslo, Gamlebyen historielag та Embassy of Ukraine in Norway.
Гостями заходу були представники Національного заповідника «Софія Київська» – генеральний директор Неля Куковальська та заступник генерального директора з культурно-просвітницької діяльності Kіра Петрачек.
Норвезьку сторону представляв доктор філософії, відомий історик, доцент кафедри історії Бергенського університету Сверре Багге. Модерував захід радник Норвезької Гельсінської спілки Арве Хенсен.
Неля Куковальська виступила із презентацією про Софію Київську та Єлизавету Ярославну. Цікавим був матеріал, щодо постаті жінки у Середньовіччі. Хто така Єлизавета Ярославна? Пан Сверре розказав публіці, що відомо про неї з історичних саг. Важливим моментом зустрічі була дискусія про середньовічні міста Осло та Київ.
Учасники дискусії торкнулись питання про значення шлюбу між норвезьким королем Гарольдом Суворим та київською князівною Єлизаветою та його вплив на розвиток Осло. Були також окреслені теми можливих майбутніх досліджень будівництва житла методом «зруба» на теренах Руси-України і Норвегії, а також проведення хіміко-технологічних аналізів будівельних розчинів середньовічних споруд Осло.
photo credit Mantas Grigaliunas