Ушанування пам’яті великої княгині київської Інгігерди- Ірини у Софії Київській

Ушанування пам’яті великої княгині київської Інгігерди- Ірини у Софії Київській

2019 року виповнилось 1000 років з часу укладання шлюбу великого князя київського Ярослава Мудрого зі шведською принцесою Інгігердою († 1051). 23 лютого 2021 року минає 970 років із дня її смерті й поховання у саркофазі собору Святої Софії Київської. Цього дня у Національному заповіднику «Софія Київська» із 12:00 до 14:00 відбудуться заходи з вшанування княгині київської Інгігерди-Ірини.
Зокрема у Софійському соборі біля саркофага Ярослава Мудрого відправиться панахида.
У Будинку митрополита відбудеться лекція канд. іст. наук Олени Ясинецької «Правда і міфи про Інгігерду Шведську – велику княгиню Русі-України». Лекція «проллє світло» на маловідомі сторінки життєпису Інгігерди та розвіє міфи про її ототожнення зі св. Анною Новгородською.
Також у Будинку митрополита пройде виставка-презентація портретів князя Ярослава Мудрого та княгині Інгігерди-Ірини авторства відомого сучасного художника Артура Орльонова.
У заходах візьме участь Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні п. Тобіас Тиберг.