У Софії Київській відбулись заходи з ушанування пам’яті великої княгині київської Інгігерди-Ірини

У Софії Київській відбулись заходи з ушанування пам’яті великої княгині київської Інгігерди-Ірини

2019 року виповнилось 1000 років із часу укладання шлюбу великого князя київського Ярослава Мудрого зі шведською принцесою Інгігердою († 1051). 23 лютого 2021 року минає 970 років із дня її смерті й поховання у саркофазі собору Святої Софії Київської. Цього дня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулись заходи з ушанування княгині київської Інгігерди-Ірини.
Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній відправив панахиду у Софійському соборі біля саркофага Ярослава Мудрого. Опісля вручив меценатам заповідника благословенні грамоти, а також нагородив відзнакою та медаллю генеральну директорку Національного заповідника «Софія Київська» Нелю Куковальську за вагомий вклад у відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору з нагоди 20-річного ювілею його відновлення.
У Будинку митрополита відбулась лекція канд. іст. наук Олени Ясинецької «Правда і міфи про Інгігерду Шведську – велику княгиню Русі-України». Обсяг наукових розвідок, присвячених Інгігерді, не можна назвати значним і вичерпним. Деякі деталі походження шведської принцеси, особливості її родоводу, життя та діяльності на теренах Русі-України й досі залишаються малодослідженими через брак даних вітчизняних джерел. Лекція «пролила світло» на маловідомі сторінки життєпису Інгігерди та розвіяла міфи про її ототожнення зі св. Анною Новгородською. Із вітальним словом на лекції виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні п. Тобіас Тиберг.
У рамках лекції у Будинку митрополита відбулась виставка-презентація портретів князя Ярослава Мудрого та княгині Інгігерди-Ірини авторства відомого сучасного художника Артура Орльонова.