У Софії Київській відбулась ІХ Судацька міжнародна наукова конференція «Причорномор’я, Крим, Русь в історії та культурі»

У Софії Київській відбулась ІХ Судацька міжнародна наукова конференція «Причорномор’я, Крим, Русь в історії та культурі»

24 та 25 вересня 2020 року у Національному заповіднику «Софія Київська» плідно відпрацювала ІХ Судацька міжнародна наукова конференція «Причорномор’я, Крим, Русь в історії та культурі». Мали нагоду прослухати цікаві, актуальні для науки й пізнавальні для всіх виступи науковців України, Києва, Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» та Національного заповідника «Софія Київська». Конференцію було присвячено 100-річчю від народження архітектора-реставратора Є. І. Лопушинської, яка брала активну участь у реконструкції та реставрації пам’яток Національного заповідника «Софія Київська» — Судацької фортеці у Криму, Золотих воріт у Києві.

Учасники конференції презентували в своїх доповідях неабиякі творчі здобутки і справжні відкриття. На пленарному засіданні в.о. директора Інституту «УкрНДІпроектреставрація», к.т.н. В. Тимкович та к.і.н. К. Гончарова  розповіли про творчий спадок Є. Лопушинської, завідувач науково-дослідного відділу «Інститут «Свята Софія» НЗСК, д.і.н., проф. Н. Нікітенко виступила із суперцікавим дослідженням «Володимир Великий на фресках Софії Київської», с.н.с. Ін-ту української історіографії та джерелознавства НАНУ, д.і.н, проф. І. Преловська висвітлила актуальну тему щодо Об’єднавчого Православного Церковного собору Православної Церкви України, зав. сектору комплексних наукових досліджень науково-дослідного відділу «Інститут «Свята Софія» НЗСК, к.і.н. І. Марголіна захопила слухачів своїм відкриттям чергових таємниць Кирилівської церкви, пов’язаних з реліквіями, влаштованими у муруваннях цієї пам’ятки.

На конференції працювали три секції, на яких були заслухані й активно обговорені доповіді з усіх напрямків діяльності заповідника та відповідних наукових здобутків інших установ. За програмою конференції було представлено 49 доповідей на секціях та 6 на пленарному засіданні.

За результатами конференції буде видано збірку наукових праць.