У Софії Київській розпочала роботу Х Судацька міжнародна наукова конференція

У Софії Київській розпочала роботу Х Судацька міжнародна наукова конференція

Попри повномасштабне вторгнення та війну, що триває, Національний заповідник «Софія Київська» продовжує наукові традиції відділу «Музей «Судацька фортеця», і сьогодні розпочалася Х Судацька міжнародна наукова конференція «Причорномор’я, Крим, Русь в історії та культурі», що триватиме два дні — 20 та 21 жовтня.

Для колективу Національного заповідника «Софія Київська» це один серед тисяч приводів іще раз згадати про Судацьку фортецю — потужний музейний комплекс і визнаний об’єкт пізнавального туризму на південно-східному узбережжі Кримського півострова. Зусиллями фахівців заповідника комплекс пам’яток Судацької фортеці було включено до Попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На превеликий жаль, реалії поставили на вимушену паузу працю співробітників Національного заповідника «Софія Київська» у Криму. Проте давні стіни, що височіють над морським узбережжям, ніколи не стануть для нас чужими. Крим — це Україна! А це означає, що наукові дослідження продовжуються, хоч і дистанційно.

На пленарному засіданні свою доповідь під назвою «Італійська артилерія в Північному Причорномор’ї (XV–XVII ст.)» презентував д-р іст. наук, старший науковий співробітник ІУАД ім. М. С. Грушевського НАН України Мальченко Олег Євгенович. Говорили про озброєння генуезьких фортець Причорномор’я та роль італійської артилерії в історії українського козацтва. Доповідь д-р іст. наук, професорки, завідувачки науково-дослідного відділу «Інститут “Свята Софія”» НЗСК, заслуженої працівниці культури України Надії Миколаївни Нікітенко була присвячена безцінним реліквіям Десятинної церкви — саркофагам княгині Ольги і князя Володимира. А канд. іст. наук, завідувачка сектору комплексних наукових досліджень пам’яток заповідника науково-дослідного відділу «Інститут “Свята Софія”» НЗСК, заслужений працівник культури України Ірина Євгенівна Марголіна розповіла про утрачений живопис на фронтоні Будинку митрополита та ймовірність його реконструкції.

Далі розпочалися сесійні засідання. Перша сесія присвячена пам’яткоохоронній і реставраційній діяльності та проблемам культурної політики. Друга — історії культури, мистецтвознавству, історії архітектури. Тема третьої сесії — історіографія, джерелознавство, археологія та музеєзнавство.

Дякуємо усім колегам-науковцям за участь у щорічній Судацькій міжнародній науковій конференції «Причорномор’я, Крим, Русь в історії та культурі» у Національному заповіднику «Софія Київська».