Днями розпочнеться демонтаж незаконної будівлі на вул. Гончара

Днями розпочнеться демонтаж незаконної будівлі на вул. Гончара

У недобудові на вул. Олеся Гончара, 17-23 днями розпочнеться масштабний демонтаж останніх поверхів до дозволеної граничної відмітки висотності. Про це повідомив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Із 2008 року громадські активісти Києва та дирекція Національного заповідника «Софія Київська» протистоять будівництву житлового комплексу на вул. О. Гончара, 17-23, що знаходиться в буферній зоні Софії Київської. Будинок звели всупереч судовим рішенням про незаконне будівництво на цій земельній ділянці, внаслідок чого сусідні з ним будівлі зі статусом пам’ятки архітектури почали зазнавати руйнувань!

Після тривалих судових процесів та винесення питання на сесію ЮНЕСКО, десятків мітингів та сотень журналістських сюжетів, будівництво у буферній зоні Софії Київської було зупинено, а в серпні 2020 року Київський міський голова, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська», представник ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива», генеральний директор ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНО-БУДІВЕЛЬНА ГРУПА» та директор ТОВ «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ФІНАНСОВИЙ КАПІТАЛ» підписали меморандум щодо демонтажу необхідних елементів будівлі відповідно до гранично допустимої висоти —  27 м від поверхні землі.

22 жовтня 2020 року Валентин Мондриївський заявив, що дозвіл на порушення благоустрою вже отримано, тож найближчим часом мешканцям сусідніх будинків доведеться набратися терпіння та дочекатися кінця демонтажу.

«Будь-яке будівництво має відбуватись відповідно до норм і правил. Особливо це стосується центральної історичної зони та буферної зони Національного заповідника «Софії Київської», що знаходиться під постійним наглядом ЮНЕСКО. Це позиція міста та особисто мера Віталія Кличка», – наголосив Валентин Мондриївський.