У Національному заповіднику «Софія Київська» розпочався Другий культурно-мистецький фестиваль для всієї родини — «Княжа родина / Regio genus»

У Національному заповіднику «Софія Київська» розпочався Другий культурно-мистецький фестиваль для всієї родини — «Княжа родина / Regio genus»

Просто неба у самому серці Києва, на фестивалі «Княжа родина / Regio genus», який пройде у Національному заповіднику «Софія Київська» 7 – 9 вересня, ви зможете доторкнутися до мистецтва, яке як і тисячолітня Свята Софія, пройшло крізь віки.

Урочисте відкриття

Давньоруські костюми, пантоміми, музичні шедеври доби Середньовіччя та народні танці побачили відвідувачі на урочистому відкритті фестивалю у п’ятницю 7 вересня.

Головною родзинкою відкриття став театральний перфоманс від народного артиста України, режисера Олексія Кужельного за участі студентів Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва, колективу стародавньої музики «Хорея козацька», Ліги каскадерів України, академічного хору MORAVSKY, народного театру німецького танцю «Дойче Квеллє», фольклорного ансамблю «Сесулес», польського ансамблю пісні і танцю «Поляни з-над Дніпра», інструментального колективу «МаДеВіо» та інших іменитих учасників.

А от 8 та 9 вересня розпочинаються концерти, майстер-класи, квести, театральні перформанси, виставки візуального мистецтва, тематичні екскурсії та лекторії. Працюватиме кілька тематичних локацій, спеціально облаштована зона відпочинку, фотозона та фудкорт.

Усі на майстер клас!

Цьогорічна програма фестивалю «Княжа родина/ Regio genus» пропонує майстер-класи і для дітей, і для дорослих. Відвідувачі навчатимуться створювати пісочно-світлові етюди, малювати у стилі петриківського розпису, створювати картини на воді тощо. Буде створено справжнє містечко майстрів, де охочі зможетуть опанувати основи понад десяти видів традиційних українських ремесел — від гончарства до мистецтва вибійки.

Нові знання — нові захоплення

На фестивалі можна не тільки розважитись, а й отримати нові знання, відвідавши лекції та тематичні екскурсії. Якою мовою розмовляли київські князі? Чи сприйняла шведська царівна, дружина Ярослава Мудрого Інгігерд, Русь-Україну як свою нову батьківщину? Яку роль відіграла літописна згадка про Андрія Первозванного у формуванні архітектурного обличчя Києва? Знайти відповіді на ці та інші запитання допоможуть науковці Національного заповідника «Софія Київська».

Чим займатимуться діти?

Для наймолодших гостей у рамках фестивалю команда Baby Mozart влаштує концерт класичної музики з елементами анімації. — буде цікаво навіть немовлятам! Це буде справжнє святкування 1000 років подружнього союзу князя Ярослава і шведської принцеси Інгігерд! Дітки та усі, хто захоче з ними прийти почують твори шведських, датських, французьких композиторів, що прибули до княжого двору, привітати молодих!

Для старших діток «Софія Київська» підготувала захопливі квести. Гравцям пощастить розкрити таємниці та поринути у глиб віків. Але зробити це буде не так то й легко! Прокладаючи маршрут за допомогою карти-схеми, діти повинні будуть розгадати низку ребусів, шифрів та логічних загадок.

 Нова виставкова програма

 Спеціально до фестивалю Національний заповідник «Софія Київська» підготував і нову виставкову програму.

Виставка «Переможний дзвін» українського художника Григорія Синиці познайомить глядачів із серією картин, присвячених ключовим етапам історії Руси-України. Серія пленерних робіт Володимира Гуріна, представлена на виставці «Києве мій!», покаже куточки старого Києва. Фотовиставка «Люди землі Інгігерд», підготована на основі матеріалів музею історії Швеції, познайомить із матеріальною культурою батьківщини дружини Ярослава Мудрого. А от виставка «12 київських князівен»  познайомить відвідувачів із оригінальними ескізами для поштових марок «Київські князівни на престолах Європи», автором дизайну яких є київський художник Василь Василенко.

Страви французької кухні — просто на Софійському подвір’ї

Прибуття нареченої короля Анни Ярославни на землі Франції було обставлено дуже урочисто. Чим частували доньку великого князя київського Ярослава Мудрого після тривалої подорожі і чи сподобалася їй французька кухня — залишається лише здогадуватись. А от відвідувачі фестивалю зможуть скуштувати страви французької кухні просто на Софійському подвір’ї, де минуло дитинство майбутньої королеви Франції.

Де придбати квиток?

Квитки на фестиваль можна придбати у касах Національного заповідника «Софія Київська», зокрема у касах «Софійського музею», музею «Андріївська церква», музею «Золоті ворота». Вартість фестивального квитка для дорослих 50 гривень, для дітей, студентів та пенсіонерів — 30 гривень.

Квиток на фестиваль дозволяє оглянути експозиції у «Будинку митрополита», «Брамі Заборовського», «Хлібні», «Трапезній», прослухати лекції та екскурсії, взяти участь у музично-розважальних заходах та майстер-класах заповідника. А от вхід на дзвіницю та до Софійського собору здійснюватиметься за окремим квитком.