У Брамі Заборовського відкрилась виставка творів видатного українського художника Георгія Якутовича

У Брамі Заборовського відкрилась виставка творів видатного українського художника Георгія Якутовича

У виставкових залах пам’ятки «Брама Заборовського» відкрито виставку творів видатного українського художника Георгія Якутовича з фондової збірки Заповідника.

На виставці представлені два цикли ілюстрацій, тематично пов’язані з історією, культурою та побутом Давньої Руси-України. Це ілюстрації до драматичної поеми Івана Кочерги «Ярослав Мудрий», виконані 1963 року, та до повісті Івана Франка «Захар Беркут», створені вже на початку 1970-х років.
Критики і художники високо оцінили ліногравюри до «Ярослава Мудрого» за їхній переконливий історизм, монументальність, винахідливість оперування штрихом і тоном. У 1964 році, коли святкувався 400-літній ювілей «Апостола» Івана Федорова, роботи Г. Якутовича були відзначені спеціальним дипломом імені Івана Федорова.

Ілюстрації до «Захара Беркута» виконані в техніці офорту, для якої характерні живописність і багатство фактурних можливостей.

Відзначимо, що задум проілюструвати «Захара Беркута» в Якутовича з’явився тоді, коли він працював головним художником однойменного фільму, який вийшов на екрани 1971 року.

Виставка працюватиме до 30 серпня 2020 року.