Шановні колеги, пам`яткозахисники, українська громадо!

Шановні колеги, пам`яткозахисники, українська громадо!

Щиро і тепло вітаю вас із Міжнародним Днем пам’яток і історичних місць! Щорічно 18 квітня в Україні, як і в багатьох країнах світу, відзначається Міжнародний день пам’яток та історичних місць, девізом якого стали слова: «Збережемо нашу історичну спадщину». Цей День був встановлений в 1982 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток і визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО. Свято відзначається з 1984 року з метою привернення уваги громадськості до питань захисту і збереження всесвітньої культурної спадщини.
Шановні працівники та ветерани сфери культури, віддані своїй справі, що зберігають духовні і моральні народні традиції, а також історичну пам’ять нації! Сьогодні я хочу подякувати вам за турботу про збереження і відродження пам’яток історії та культури, розвиток народних традицій, бібліотечної, музейної та архівної справи.
Міжнародний день пам’ятників і історичних місць – дуже важливе для України свято. Завдання його полягає в тому, аби іще раз нагадати суспільству про необхідність збереження всесвітньої культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства.
У цей знаменний день хочу привітати всіх тих, хто не зважаючи на власний час і сили, стоїть на захисті пам’яток культурної спадщини, відвойовуючи те, що по праву належить народу. Побажаймо ж усім працівникам цієї шляхетної справи успіхів у нелегкій праці, сімейного і матеріального благополуччя, завжди відмінних результатів!
Цього дня всім нам не тільки варто задуматися про збереження історико-культурної спадщини, але і про конкретні дії щодо збереження та популяризації пам’яток історії та культури України.

Від імені колективу Софії Київської
Генеральний директор Неля Куковальська