Презентація виставки «РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙНИ XII–XXI ст.: СВІДЧЕННЯ СВЯТОЇ СОФІЇ»

Презентація виставки «РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВІЙНИ XII–XXI ст.: СВІДЧЕННЯ СВЯТОЇ СОФІЇ»

Собор Святої Софії в Києві – унікальний свідок усіх російсько-українських воєн: від далекого XII століття до нашого часу. Очі Богородиці-Оранти бачили перше «24 лютого» в історії України – пограбування Києва, яке вчинив «перший великорос», князь Андрій Боголюбський, у 1169 році.
Численні російсько-українські протистояння вкарбувалися в пам’ять Софійського собору – вони знайшли відображення у графіті, віддзеркалюються у особливостях монументального живопису.
На початку заходу з вітальними словами виступили д. іст. н., заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Корнієнко, к. і. н. завідувач «Софійського музею» Ігор Нетудихаткін, директор Польського інституту в Києві Роберт Чижевський, українські військові.
Великий інтерес присутніх викликала авторська екскурсію Ігоря Нетудихаткіна, що знайомить з унікальними знаннями тисячолітніх стін Собору про всі «24 лютого» в історії України, про непереможних українських лицарів, які впродовж віків під знаменами князя Костянтина Івановича Острозького, короля Стефана Баторія, гетьманів Петра Конашевича Сагайдачного, Івана Виговського, Івана Мазепи, Пилипа Орлика вели бої з московітами.
Своєрідним містком від звитяжного минулого до героїки сьогодення стала церемонія нагородження бійців 114-ої окремої бригади територіальної оборони ЗСУ.
Наприкінці заходу пролунали патріотичні твори у виконанні Народного артиста України Тараса Компаніченка.