Презентація повного факсимільного видання Реймського Євангелія

Презентація повного факсимільного видання Реймського Євангелія

22 жовтня 2019 року о 18.00 у Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться презентація першого в Україні повного факсимільного видання Реймського Євангелія.

Проект повного факсимільного видання унікального кирилично-глаголичного рукописного Реймського Євангелія, що зберігається у муніципальній бібліотеці м. Реймс (Франція), реалізовано Національним заповідником «Софія Київська» у співпраці з видавництвом «Горобець» у рамках видавничого проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

Досі в Україні видавалося лише факсимільне видання кириличної частини Реймського Євангелія, презентація якого відбулася у Софійському соборі у жовтні 2010 року. Видано його було за кошти меценатів — родини Іванусів із Канади.

Презентоване факсимільне видання складається з двох частин. У першій частині відтворені сторінки рукописної пам’ятки обох частини — кириличної ХІ ст. та глаголичної ΧΙV ст., тобто у тому вигляді, у якому книга зберігається нині. У другій частині містяться результати сучасного вивчення рукописної пам’ятки українськими науковцями, що розкривають кодикологічні, палеографічні, мистецькі та мовні (кириличної частини) особливості кодексу, історію його створення, побутування та вивчення.

Нагадаємо, що друк видання було здійснення виключно за благодійний кошт. Отож дякуємо кожному, хто долучився до цієї справи. Нашими спільними зусиллями ця священна реліквія стала доступною як для спеціалістів, так і для всіх, хто цікавиться історією й мовою української середньовічної релігійної рукописної книги.