Презентація книжки «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні»

Презентація книжки «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні»

У Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація книжки директора Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидата історичних наук Влади Литовченко «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні».

Символічно, що презентація цього першого у своєму роді видання, присвяченого історії і діяльності ЮНЕСКО та участі в ній України, відбулася у стінах Софії Київської – однієї з найголовніших християнських святинь Східної Європи, яка першою від нашої країни була внесена в Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У заході взяли участь голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, відомий український дипломат Валерій Цибух, Надзвичайний й Повноважний посол України, доктор історичних наук, професор Борис Гуменюк, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, представники наукових установ, закладів культури, видавці і журналісти.

Влада Литовченко, представляючи книжку, зазначила, що вона водночас є популярним виданням і має наукове спрямування. На цій тематиці вона захистила кандидатську дисертацію. Зокрема, у книжці детально простежена еволюція ролі ЮНЕСКО в збереженні та охороні культурної спадщини, починаючи від 1954 року, коли Україна вступила в цю організацію. За словами авторки, видання буде корисним для тих, хто досліджує історію і культуру України, а також може бути спеціальним навчальним курсом.

Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська у своєму виступі відзначила відданість Влади Литовченко  справі збереження і популяризації нашої історичної і культурної спадщини. Наші унікальні пам’ятки постійно потребують захисту, і забезпечити його важливо не тільки для збереження нашої історії, а й для міжнародного іміджу України.

Видання «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні» вийшло у світ у межах проєкту видання книг до 30-річчя незалежності України за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.