Презентація двох монографій Надії Нікітенко

Презентація двох монографій Надії Нікітенко

16 травня 2019 року о 16.00 у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться презентація двох монографій доктора історичних наук, професора Надії Миколаївни Нікітенко — «Мозаїки та фрески Софії Київської» та «Світські фрески Софії Київської: таємничий код історії».
Надія Миколаївна працює у Заповіднику понад 40 років, очолює науково-дослідний відділ «Інститут «Свята Софія». Комплексно досліджує Софію Київську як визначну мистецьку пам’ятку, феномен духовної культури та унікальне історичне джерело. Є автором понад 30 монографій і книжок та понад 300 статей, опублікованих в Україні, близькому і далекому зарубіжжі. У її доробку відкриття та всебічне обґрунтування факту виникнення Софії Київської в 1011-1018 рр., на зламі правлінь хрестителя Русі Володимира Великого і його сина Ярослава Мудрого. Захистила з цієї проблематики кандидатську і докторську дисертації.
У презентованих монографіях узагальнено багаторічний досвід авторки у вивченні історії, архітектури і особливо славетних мозаїк і фресок Софійського собору та представлено їх у новому світлі. Видання мають багато ілюстрацій й розраховані на широке коло читачів.

Вхід на захід вільний.

Акредитація ЗМІ: anons.nzsk@gmail.com, (093) 806 18 57, (066) 179 17 53.