АНОНС Вшанування пам’яті великої княгині Русі-України, принцеси Шведської Інгігерди

АНОНС Вшанування пам’яті великої княгині Русі-України, принцеси Шведської Інгігерди

23 лютого 2022  р.  у Національному заповіднику «Софія Київська» відбудуться заходи із вшанування пам’яті Інгігерди – принцеси Шведської, великої княгині Русі-України, які включатимуть, зокрема, звершення поминальної панахиди біля саркофага з похованням княгині Інгігерди в соборі Святої Софії (10:30), презентацію монографії «Три покоління благовірності: Інгігерда Шведська, Анна Київська, Едігна Баварська» завідувачки сектора міжнародного співробітництва Національного заповідника «Софія Київська», кандидатки історичних наук Олени Ясинецької (12:00), та проведення круглого столу для обговорення тем, пов’язаних із постаттю Інгігерди: «Досліджуючи, вшановуючи та популяризуючи історичні імена: Інгігерда Шведська в світлі історичних джерел, антропологічних експертиз, археологічних даних та історичних артефактів» (13:00).

Серед запрошених на вказані заходи – очільники церкви, керівники Міністерства культури та інформаційної політики України, керівники дипломатичних представництв Швеції, Франції та Німеччини, провідні вчені і музейники зі Швеції та України, культурна громадськість. До участі в обговоренні запрошено також Теда Хессельбома, директора історичного музею в Сигтуні (провінція Уппланд, Королівство Швеція), який представить доповідь «Інгігерда, донька Олафа – погляд із Сигтуни» і розповість про «перстень Інгігерди», що зберігається та експонується в музеї.

Передбачається також розглянути питання широкої популяризації історичних персоналій засобами сучасного науково-популярного кіно – відомий український журналіст, сценарист і продюсер  Акім Галімов, поділиться досвідом зйомок науково-популярного фільму «Україна. Повернення своєї історії» та представить частини фільму про Інгігерду Шведську, велику княгиню Русі-України.

В межах заходів буде представлена міні-виставка історичних портретів авторства сучасного українського художника Артура Орльонова – портрети Ярослава Мудрого, Інгігерди, Володимира Великого, Іларіона Київського, Анни Ярославни.