Підсумки засідання науково-методичної ради у «Софії Київській»

Підсумки засідання науково-методичної ради у «Софії Київській»

27 січня 2022 року у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулося перше у цьому році засідання науково-методичної ради під головуванням завідувача науково-дослідного відділу «Інститут «Свята Софія» Національного заповідника «Софія Київська», доктора історичних наук, професора Надії Нікітенко.

Науковці розглянули низку актуальних питань. Зокрема було одноголосно затверджено концепцію виставкового проєкту «Серце, що палає» (робоча назва), присвяченого київському митрополиту Рафаїлу Заборовському. Концепцію розробив та представив завідувач відділу «Софійський музей», кандидат історичних наук Ігор Нетудихаткін. Очікується, що виставку буде відкрито у Софійському соборі в травні та приурочено до святкування Дня Києва. У рамках виставкового проєкту вперше для широкого загалу експонуватимуться предмети з поховального склепу Рафаїла Заборовського.

Також було затверджено текст музичної екскурсії «Софійська колядка». На її розробку завідувача відділу музею Ігора Нетудихаткіна надихнула опублікована у 1889 році Іваном Франком «Софійська колядка». Екскурсія передбачає відвідування музею «Будинок митрополита» та Софійського собору та покликана розповісти відвідувачам про те, як святкували Різдво у Софії Київській. Під час екскурсії «Софійська колядка», котру у Софійському монастирі співали у XVII ст., прозвучить у виконанні братчика Київського кобзарського цеху, лірника Яреми (Вадима Шевчука), який працює реставратором у Національному заповіднику «Софія Київська».

Завідувач сектору «Музей «Будинок митрополита» відділу «Софійський музей» Ірина Абрамова та науковий співробітник сектору комплексних досліджень пам’яток заповідника науково-дослідного відділу «Інститут «Свята Софія» Денис Борисов подали для розгляду та затвердження авторську програму нового освітньо-ігрового квесту для дітей 8 – 13 років «У пошуках загублених ключів». Програма квесту є невимушеною формою інтерактивної екскурсії із логічними завданнями, що сприяє легкому засвоєнню інформації дітьми. Рішенням науко-методичної ради освітньо-пізнавальну програму було затверджено.

Триває розгляд і обговорення концепції міжмузейного проєкту «Середньовічні витоки нашої спадщини Софія Київська — острів Ледницький» (Музей Перших Пястів на Ледниці та Національний заповідник «Софія Київська»), яким опікується кандидат історичних наук, завідувач сектору міжнародного співробітництва Олена Ясинецька.

Також було затверджено План роботи Національного заповідника «Софія Київська» на 2022 рік.