Переклад доповіді Мішеля Балара. Виставка «Генуя та Крим (XIII-XV ст.). Історія генуезької торгової експансії в Північному Причорномор’ї»

Переклад доповіді Мішеля Балара. Виставка «Генуя та Крим (XIII-XV ст.). Історія генуезької торгової експансії в Північному Причорномор’ї»

У прикріпленому файлі ви зможете ознайомитись із перекладом доповіді Мішеля Балара* з відкриття виставки «Генуя та Крим (XIII-XV ст.). Історія генуезької торгової експансії в Північному Причорномор’ї», що проходила на мансарді музею «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська».

Доповідь

____________________________________

*Мішель Балар – французький історик медієвіст. З 1959 р. розпочав викладати історію, паралельно з дослідницькою діяльністю. У 1976 р. захистив докторську дисертацію на тему «Генуезька Романія (ХІІ – початок ХV ст.)» (La Romanie génoise (XIIe- début du XVe siècle). Видана у 1978 р., ця робота і досі є класичним історичним твором з цієї тематики. У 1976-1988 р. професор університету в Реймсі, 1988-1991 —  університету Париж 12 (Вал де Марн). З 1991 р. —  професор університету Париж 1 (Пантеон-Сорбона). Основним напрямком дослідницької діяльності є історія торгово-економічної, політичної та культурної експансії представників італійських морських республік у Східному Середземномор’ї (Візантія, Близький Схід, Кіпр), Чорному морі та Центральній Азії. За роки роботи ним булі виявлені, досліджені та опубліковані тисячі середньовічних документів, переважно з Державного архіву м. Генуя. Він є автором та редактором десятків монографій та понад 300 наукових статей на тему присутності італійців у Замор’ї (Oltremare).