Національний заповідник «Софія Київська» поглиблює міжнародну співпрацю

Національний заповідник «Софія Київська» поглиблює міжнародну співпрацю

26 листопада 2020 р. у рамках проведення Тижнів України в Баварії за підтримки Генерального консульства України в Мюнхені відбувалась міжнародна наукова відеоконференція «СИЛЬНІ ЖІНКИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА ОБРАЗ НОВОЇ ЄВРОПИ». Ініціатором і організатором конференції виступив «Інститут слов’янської філології» Університету Людвіга-Максиміліана у Мюнхені в співпраці з науковими інституціями Німеччини, Польщі та України.

Учені з різних країн представили свої доробки, присвячені видатним жіночим історичним постатям, сторінкам їх життєписів та особливій ролі жінки у європейській середньовічній культурі.

Наукові дослідження Національного заповідника «Софія Київська» з цієї тематики на конференції були представлені кандидатом історичних наук, завідувачем сектору міжнародного співробітництва Оленою Ясинецькою. Вчена доповіла про маловідомі сторінки життя найвідомішої дочки Ярослава Мудрого — королеви Франції Анни (1028/1032‒1075/1079), про пам’ятки культурної спадщини, пов’язані з її фундаційною діяльністю та християнські цінності, сповідувані київською князівною впродовж життя, за свідченням прижиттєвих документів.

Після доповіді учасникам продемонстрували відеофільм, присвячений історії собору Святої Софії Київської.

Міжнародна наукова відеоконференція «СИЛЬНІ ЖІНКИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА ОБРАЗ НОВОЇ ЄВРОПИ». Сайт Університету Людвіга-Максиміліана: https://www.slavistik.uni-muenchen. de/aktuelles/starke_frauen/index.html

Тижні України в Баварії. Сайт Генерального Консульства України у Мюнхені: https://munich.mfa.gov.ua/pro-ukrayinu/tizhni-ukrayini-v-bavariyi

plakat_starke_frauen_last

uwbayern-2020-das-programm!!!