Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак відвідав Національний заповідник «Софія Київська»

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак відвідав Національний заповідник «Софія Київська»

Під час перебування в Україні з робочим візитом міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак відвідав визначну пам’ятку української культури – Національний заповідник «Софія Київська».

Високому гостю була організована екскурсія Софійським собор, де він прослухав розповідь про великих київських князів, які будували цей величний храм, і про визначу роль, яку відіграли в історії Європи їхні нащадки. Міністр оглянув старовинні графіті Софійського собору, Оранту, саркофаг Ярослава Мудрого, призму з сучасним зображенням Ярослава, макет стародавнього Києва. Особливо гостя зацікавила розповідь про історію Царських воріт, освячених Вселенським патріархом, реставрацію яких робили найкращі майстри Польщі. Також він затримався біля копії меча гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного і поділився своїми знаннями про крейсер «Гетьман Сагайдачний», на яком раніше знаходився меч.

На згадку про відвідини собору генеральний директор заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська подарувала міністру книгу про Софійський собор.