Лекція-презентація монографії Ірини Марголіної «Некрополь Кирилівської церкви в Києві»

Лекція-презентація монографії Ірини Марголіної «Некрополь Кирилівської церкви в Києві»

Усіх поціновувачів історії, архітектури і живопису Кирилівської церкви запрошуємо на лекцію-презентацію монографії Ірини Марголіної «Некрополь Кирилівської церкви в Києві», яка відбудеться 24 травня 2019 року о 15.00 у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська».

Кандидат історичних наук, завідувач сектору комплексних наукових досліджень пам’яток заповідника науково-дослідного відділу «Інститут «Свята Софія» Національного заповідника «Софія Київська» Ірина Марголіна протягом 38 років здійснює наукові дослідження Кирилівської церкви. У її доробку сотні наукових статей, путівники, монографії присвячені вивченню цієї пам’ятки. Завдяки її дослідницьким студіям до наукового обігу запроваджено багато нових даних щодо засновника споруди, її будівництва, атрибуції давнього живопису, символіки кирилівських творів Врубеля, творчості українських художників ХІХ ст., некрополя церкви і монастиря тощо.

Монографія «Некрополь Кирилівської церкви Києва» розповідає про князівські поховання у родинному храмі, який був закладений та зведений за ініціативи Великого київського князя Всеволода Ольговича; про кирилівській пантеон батьків та сестер славетновідомого святителя Димитрія Ростовського (Туптала); про таємничі підземні ходи та печери, в яких ховали священиків та ченців Кирилівського монастиря; про поховання, здійснені на теренах Кирилівського кладовища тощо. Свідчення зібрані у цій книзі становлять величезну цінність щодо вивчення історії церкви та монастиря, присвячених святому Кирилу Александрійському та Святій Трійці.