“Козацька Покрова”

“Козацька Покрова”

14 жовтня о 16.00 у галереї «Хлібня» Національного заповідника “Софія Київська” відкрилася виставка “Козацька Покрова”. До 15 січня киянам та гостям столиці будуть показувати рідкісне зібрання старовинної козацької зброї та раритетів. Найдавніші артефакти – ровесники заснування Запорозької Січі.

“Козацька Покрова” – це міжмузейний проект Національного заповідника “Софія Київська” та Feldman Family Museum. Експонати з фондів Заповідника та колекції громадського діяча, мецената і колекціонера Олександра Фельдмана справді важко переоцінити – це безцінні реліквії козацької доби та зброя, яку віками тримали в руках українські воїни, здобуваючи нашу свободу.

Експонати з колекції Музею Олександра Фельдмана унікальні за своєю культурно-історичною значимістю: холодна зброя (шаблі, ятагани, ножі, кинджали, наконечники списів, шестопери, перначі), персні-печатки козацької старшини  і навіть гармата кінця ХVI століття.  «Без сумніву, візит на цю виставку не лише поповнить скарбничку знань, а й стане початком нового захоплення – любові до збройного мистецтва, зазначає колекціонер і меценат Олександр Фельдман.  У зброї кожного народу закарбовані символічні коди нації. Козацькі шаблі, турецькі ятагани, скандинавські мечі ульфберта, японські клинки Мурамаса… Ці шедеври розповідають зовсім різні історії. Зібрані у виставковому просторі “Козацької Покрови” експонати  це, перш за все, символи патріотизму. Такі виставки популяризують історію і культуру українського народу. Допомагають перейнятися духом козаччини, краще зрозуміти своє коріння і нас сьогоднішніх».

Відвідувачам також покажуть, мазепинські  дзвони, реконструйований герб Петра Могили, старовинну ікону Покрови та інші реліквії козацької доби із фондів Національного заповідника «Софія Київська».

«Україна має неймовірно глибоку історію, тісно пов’язану з Європою. Головна мета виставкових проектів Національного заповідника «Софія Київська» показувати різні грані стовпів величності Української Держави. У вересні ми провели фестиваль «Княжа родина», присвячений славним руським князівським родам. Розповіли мовою мистецтва, як у Середньовіччя творилася наша історія, держава, духовність. На велике козацьке свято відкрився виставковий простір “Козацької Покрови” – присвяти всім українським воїнам, які в різний час робили спільну справу, – розповідає Генеральний директор Заповідника Неля Куковальська.  Козаки – одні з найдосконаліших воїнів в історії людства. Сьогодні ми бачимо відлуння тієї героїчної доби у назвах населених пунктів, архітектурних пам’ятках, різних артефактах, прізвищах. Та головне – від наших прадідів ми успадкували систему цінностей. У якій свобода –  понад усе. Саме цей дух відчувається на кожному кроці музейними залами «Козацької Покрови».