Конференція «Злочини проти культурної спадщини – у воєнний і позавоєнний час» (Львів)

Конференція «Злочини проти культурної спадщини – у воєнний і позавоєнний час» (Львів)

18-19 травня у Львові відбулася конференція «Злочини проти культурної спадщини – у воєнний і позавоєнний час», організована Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС). Захід зібрав відомих міжнародних експертів з питань охорони культурних цінностей та представників органів державної влади України та Європейського Союзу, правоохоронних відомств та органів верховенства права, а також музеїв і закладів культури.

Учасники розглянули правові норми й практичні підходи до реагування на злочини проти культурної спадщини, підкресливши важливість співпраці, скоординованих зусиль та обміну інформацією на національному та міжнародному рівнях.

В контексті міжнародної співпраці було обговорено проєкт лазерного сканування Софійського собору, створений спільно Національним заповідником «Софія Київська» та Європейською асоціацію архітекторів соборів за участі компанії SKEIRON. Про актуальність цифрової документації Софійського собору та його світове значення як пам’ятки культури доповіла в. о. завідувача сектору міжнародного співробітництва Наталія Тимошенко.

Конференція слугувала поштовхом для майбутніх спільних проектів КМЄС, спрямованих на посилення захисту української культурної спадщини через консультативну підтримку та сприяння міжвідомчій та міжнародній координації та обміну інформацією. За результатами заходу КМЄС в Україні підготує рекомендації для сприяння плідній взаємодії між українськими та європейськими експертами та інституціями.

Детальніше за https://www.facebook.com/euamukraine

Антті Хартікайнен, Голова КМЄС в Україні

Вольфганг Цейетнер, інженер-архітектор, керівник майстерні Святого Стефана у Відні

Ганнелоре Валієр, керівник регіонального представництва КМЄС у Львові

Юрій Преподобний, землемір, співзасновник SKEIRON