Конференція Асоціації Європейських Соборів у Базелі

Конференція Асоціації Європейських Соборів у Базелі

7‒11 жовтня 2019 р. у м. Базель (Швейцарська Конфедерація) відбулася конференція Асоціації Європейських Соборів, в якій взяла участь делегація Національного заповідника «Софія Київська» на чолі з генеральним директором Н.М. Куковальською на запрошення керівництва Асоціації.

З початку свого створення у 1975 р. Асоціація об’єднує архітекторів, реставраторів, істориків, мистецтвознавців, археологів, памʼяткоохоронців з Англії, Німеччини, Іспанії, Швейцарії, Норвегії, Франції, Італії, Чехії – загалом, представників 17 держав, переважно Західної Європи, які опікуються давніми європейськими соборами. Асоціація є міжнародним майданчиком для обміну професійним досвідом, пошуку зрілих і оптимальних рішень у сфері відбудови, реставрації, консервації та збереження культових будівель, популяризації європейської культури.

Конференції Асоціації проводяться щорічно у різних містах Європи і присвячені тематично одному із давніх європейських кафедральних соборів. Цьогорічна конференція відбувалася у Базельському соборі й була присвячена тисячоліттю від початку його будівництва. Українська делегація ознайомилася з історичним контекстом його побудови, архітектурними, мистецькими та іншими особливостями собору, археологічними дослідженнями, історією ремонтно-реставраційних робіт тощо, а також у обговоренні лекцій і доповідей, представлених на конференції науковцями, архітекторами, реставраторами, істориками з різних країн.

Під час візиту відбулися перемовини делегації Заповідника з керівництвом і окремими членами Асоціації, було проведено обговорення деталей і перспектив щодо започаткування міжнародної співпраці з Асоціацією та окремими соборами, музеями та іншими культурними установами Західної й Центральної Європи.

Голова Асоціації д-р Вольфганг Цехетнер у своїй промові привітав участь української делегації у форумі й наголосив, що Україна є важливою частиною Європи, а її культурні цінності та здобутки є надбанням всієї європейської цивілізації.

Національний заповідник «Софія Київська» планує започаткувати своє членство в Асоціації для взаємної підтримки в рамках накопиченого досвіду і компетенцій усіх учасників, аби здійснювати вільний обмін досвідом з найкращими професіоналами Європи і спільно берегти європейську культурну спадщину.

Завідувач сектору міжнародного співробітництва

Олена Ясинецька, к.іст.н.