«Княжа родина / Regio genus» 2022

«Княжа родина / Regio genus» 2022

Шість років тому Національний заповідник «Софія Київська» започаткував щорічний фестиваль «Княжа родина / Regio genus», мета якого — продемонструвати на прикладі родоводу київських князів від Ольги, Святослава, Володимира, Ярослава, а також їхніх дружин та нащадків зв’язки і взаємовплив між Руссю-Україною та іншими європейськими державами.

Сьогодні ця тема особливо злободенна, адже нині російські загарбники не тільки несуть біль і руйнування нашому народу, а й намагаються нав’язати своє спотворене бачення історії української державності. Свій внесок у те, щоб ці нахабні плани ніколи не здійснилися, роблять науковці та митці, які творять з вірою у перемогу й відродження України.

Саме тому щорічному фестивалю «Княжа родина / Regio genus» 2022 у Національному заповіднику «Софія Київська» бути! 10 – 11 вересня цей культурно-мистецький захід уже шостий рік поспіль збере відвідувачів у самому серці Києва, біля тисячолітнього Софійського собору. На гостей чекає насичена програма — лекції та екскурсії, нові виставки, дитячі квести та освітньо-пізнавальні програми, майстер-класи для всієї родини.

ЛЕКЦІЇ ТА ЕКСКУРСІЇ

Якщо ви прагнете отримати нові знання, ласкаво просимо на фестивальний лекторій! Ви дізнаєтесь про чудотворні ікони Софії Київської — найбільш відомі та найдавніші, а також ті, що збереглися на сьогоднішній день; про постать архістратига Михаїла — ангела, що тримає небо і благодать над Києвом, та його присутність у Софійському соборі; також поговоримо про Кирилівську церкву, а саме якою її бачили художники й науковці ХІХ-ХХ ст. та познайомимось із багатством художнього літопису пам’ятки.

Під час фестивалю «Княжа родина / Regio genus» буде проведено музичні екскурсії «Історія та музика Софійського собору», які ознайомлять  відвідувачів з основними подіями з історії Софійського собору, його архітектурою, монументальним живописом — унікальним ансамблем мозаїк та фресок. Окрасою та особливістю екскурсії стане музичний супровід у виконанні ансамблю солістів «Благовість».

Також ми познайомимо відвідувачів фестивалю з героями стародавньої історії Києва, що самобутньо й талановито представлені заслуженою художницею України Галиною Севрук в її останній монументальній роботі —  «Місто на семи горбах».

А на екскурсії «Печі й каміни Будинку митрополита» відвідувачі матимуть нагоду оглянути інтер’єр митрополичого палацу, невід’ємною складовою якого є печі, дізнатися про особливості розвитку пічної кераміки в Україні у XVIII – на початку ХХ ст., почути розповідь про унікальну історію кожної з печей.

ВИСТАВКИ

До вашої уваги й нова виставкова програма! У залах Брами Заборовського буде презентовано колекцію авторських ляльок «Князівни та княгині». 70 унікальних вузлових ляльок спеціально до фестивалю «Княжа родина / Regio genus» виготовили понад 30 майстринь – членів Національної спілки народних майстрів України. Проєкт, присвячений дружинам та донькам князів Русі-України Х – ХІІІ ст., жінкам княжих родів Гольшанських, Острозьських ХVІ ст. тощо. Свою роботу майстрині виконали у традиційній техніці вузлової текстильної ляльки та вдягнули лялечок у стилізовані шати візантійських царівен, княгинь Русі-України, скандинавських та німецьких принцес та королев. Це варто побачити!

Розмаїття одного з найважливіших та найколоритніших обрядів українців –  весілля – відкриє відвідувачам виставка з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України «Кохайтеся, чорнобриві…», що експонуватиметься у «Хлібні». Ми проведемо вас стежкою від давнього весілля наших предків до сучасних традицій цього дійства.

У межах фестивалю «Княжа родина / Regio genus» на території Національного заповідника «Софія Київська» стилісти, дизайнери та фотохудожники презентують виставку «BEREHYNYA» – мистецький проєкт, присвячений українським жінкам, що вершать історію з давніх часів до сьогодення. На виставці буде представлено, зокрема, 8 творів, виконаних відомими київськими фотомайстрами, художниками і дизайнерами, з авторської колекції «BEREHYNYA» (друк на полотні, а також роботи, інкрустовані бісером, перлинами, вишивкою).

Виставковий стендовий проєкт «Середньовічні джерела нашої спільної спадщини: Острів Ледницький – Софія Київська» знайомить відвідувачів з історією взаємовідносин між П’ястівською Польщею і Руссю-Україною у період раннього середньовіччя та спільною польсько-українською культурною спадщиною. Інформація на стендах представлена двома мовами – польською та українською.

 

ДИТЯЧІ ПРОГРАМИ

«Софія Київська» – дружній простір для дітей. Тож не менш цікавою є й фестивальна програма для маленьких відвідувачів. На них чекають цікаві екскурсії, квести та майстер-класи!

На фестивалі «Княжа родина / Regio genus» дітям буде запропоновано:

— познайомитися з історією Андріївської церкви та легендами Андріївського узвозу, а також намалювати тематичну листівку;

— дізнатися, хто такі митрополити, як вони жили і чим займалися та знайти ключі, сховані в численних закутках старовинного Будинку митрополита, аби відкрити парадні двері у старовинний палац;

— навчитися власноруч створювати мозаїку зі справжньої смальти;

— намалювати княжу родину в техніці «монотипія» і створити унікальний колаж;

— власноруч виготовити весільну воскову свічку;

— розгадати загадки Золотоворітського скверу;
— навчитися малювати справжню буквицю, як її малювали в давніх книгах і літописах.

КВИТКИ

 Фестиваль «Княжа родина / Regio genus» проходитиме 10 – 11 вересня на території Національно заповідника «Софія Київська» за адресою вул. Володимирська, 24, м. Київ., музею «Андріївська церква» (м. Київ, Андріївський узвіз, 23), музею «Золоті ворота»  (м. Київ, вул. Володимирська, 40а).

Квитки можна придбати у касах заповідника. Вартість квитка на один фестивальний день — 125 грн, для школярів, студентів, пенсіонерів — 60 грн. Вартість квитків на заходи в музеях «Андріївська церква» та «Золоті ворота»: 80 грн (освітня програма для дітей), 100 грн (квест для дітей), 150 грн (майстер-клас).

Дата, час та місце проведення окремих заходів фестивалю зазначені у програмі.