Художник М. В. Глоба

Художник М. В. Глоба

У ХІХ ст. в роботах по оновленню храмового живопису Кирилівської церкви брало участь багато талановитих художників, серед яких був Микола Васильович Глоба (1859-1941).

Він народився у дворянській родині Катеринославської губ. (нині Дніпропетровська обл.). Навчався у Реальному училищі, Київській рисувальній школі та в Імператорській Академії мистецтв. В подальші роки М. В. Глоба – крупний чиновник і державний діяч, директор Музею імператора Олександра ІІІ та Строганівського художньо-промислового училища в Москві.

У 1918 р. М.В. Глоба працював у Києва, в Комісії з охорони пам’ятників мистецтва і старовини, брав участь у засіданнях секції мистецтва Українського наукового товариства, читав лекції у Київському археологічному інституті.

З 1925-1941 рр. під час своєї паризької еміграції художник організував і очолив Школу декоративного мистецтва (на зразок Строганівського училища), в якій викладав монументальний релігійний живопис. Брав участь в живописному оформленні храмів, писав портрети, натюрморти, виконував по пам’яті пейзажі з пам’ятниками давньоруської архітектури в Москві.

У Києво-Кирилівській церкві М. Глоба працював в період своїх літніх канікул в Імператорській академії мистецтв (травень – жовтень 1883 р.) і був головним розпорядником і майстром з виконання всіх живописних робіт. Опікуючись юними художниками, М.В. Глоба виконав власні композиції, котрі довгий час не були ідентифіковані. За припущеннями Т.Л. Астраханцевої, пензлю художника належать постать св. Георгія на північному центральному стовпі та зображення архангелів Михаїла і Гавриїла обабіч центральної арки.

Автор – Марина Проніна