Грандіозна реставрація унікальних мозаїк, фресок та олійного живопису в Софійському Соборі

Грандіозна реставрація унікальних мозаїк, фресок та олійного живопису в Софійському Соборі

Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська та завідувач майстерні з реставрації пам’яток Анатолій Остапчук оголосили про початок реставрації мозаїк Софійського собору, яка стала можливою завдяки гранту від кіпрського благодійного фонду A. G. Leventis Foundation.

Це планова реставрація південної частини підкупольного простору Софійського собору. Востаннє роботи тут проводились майже тридцять років тому. Основні види реставраційних робіт заповідник зміг би здійснити  самостійно, силами науково-реставраційної майстерні. А от на встановлення необхідних риштувань коштів не вистачало.

У 2017 році для перемовин стосовно надання гранту до Національного заповідника «Софія Київська» особисто приїздив директор благодійного фонду «Левентіс Фаундейшн» (A.G. Leventis Foundation) доктор Чараламбос Бакіртціс. А вже на початку 2018 року Рада директорів фонду підтвердила надання 15 000 євро для здійснення інспектування та реставрації мозаїк, фресок та олійного живопису в південному крилі трансепту собору Святої Софії у Києві.

Наразі необхідні для встановлення риштувань та закупівлю матеріалів кошти було отримано. Тож ми інформуємо громадськість про початок грандіозних реставраційних робіт. Інспектування та реставрація буде здійснюватися командою заповідника під керівництвом головного майстра з реставрації пам’яток Анатолія Остапчука.

Всі роботи планується завершити впродовж 2018 року.